Öne Çıkanlar
Son Dakika

NTO'DA TEHLİKELİ MADDELERİN KARAYOLUYLA TAŞINMASI VE ADR MEVZUATI HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ...

02 Aralık 2015 Çarşamba, 14:35
NTO'DA TEHLİKELİ MADDELERİN KARAYOLUYLA TAŞINMASI VE ADR MEVZUATI HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ.
NTO'DA TEHLİKELİ MADDELERİN KARAYOLUYLA TAŞINMASI VE ADR MEVZUATI HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ.GAZİANTEP (İHA) - Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik ve ADR Mevzuatı hakkında bilgilendirme toplantısı Nizip Ticaret Odası'nda düzenlendi.
Düzenlenen toplantıda, Karataş Danışmanlık firmasından Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı ve Eğitmen Serkan Özkan ile Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Ahmet Karataş tarafından katılımcılara, ülkemizin 2010 yılında taraf olduğu, Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına ilişkin Avrupa Anlaşması (ADR) 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir. Sadece tehlikeli maddeleri taşıyanları değil aynı zamanda tehlikeli madde üreten, depolayan ve ambalajlayanları da yakından ilgilendiren yeni yönetmeliğin uygulanması konusunda, 'Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik, ADR Mevzuatı ile ADR tehlikeli madde TMFB ,TMGD kavramları, tehlikeli madde taşımacılığında taraflar ve yükümlülükleri, muafiyetler, yaptırımlar, ADR'ye uygun işaretleme ve ambalajlama" hakkında sunum eşliğinde toplantıya katılanlara bilgi verildi.
(SD-Y)

02.12.2015 14:35:36 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.