Öne Çıkanlar
Son Dakika

KÜLTÜR KENTİ MUĞLA'YA YAKIŞAN KÜLTÜR MERKEZİ

02 Aralık 2015 Çarşamba, 15:41
KÜLTÜR KENTİ MUĞLA'YA YAKIŞAN KÜLTÜR MERKEZİ
KÜLTÜR KENTİ MUĞLA'YA YAKIŞAN KÜLTÜR MERKEZİ
- ORKESTRA ÇUKURU VE 233 METREKARE SAHNESİ BULUNAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ, SOSYAL, KÜLTÜREL, SANATSAL, EĞİTSEL ETKİNLİKLERE EV SAHİPLİĞİ YAPMAYA DEVAM EDİYOR.BEKİR TOSUN
MUĞLA (İHA) - Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi, sadece 2015 yılı Aralık ayına kadar 540 seminer, tiyatro, konferans, konser, festival, opera, bale, festival, toplantı gibi birçok ulusal ve uluslararası etkinliğe ev sahipliği yaptı. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni kurulan Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı eğitimleri, Kent Orkestrası konserleri de Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenleniyor.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Recep Altınok, Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nin 29 Kasım 2008'de Muğla'ya hizmet vermeye başladığını, 600 kişi kapasiteli, 233 metrekarelik geniş bir sahneye sahip olduğunu ve birçok şehirde bulunmayan orkestra çukuru özelliği ile de opera, bale gibi etkinliklere Muğla'da ev sahipliği yapabildiğini söyledi. Ayrıca 133 kişilik, 88 kişilik iki seminer salonu ve 2 adet fuaye alanlarıyla çok farklı etkinliklerin Muğla'da gerçekleşmesine olanak sağladıklarını söyleyen Recep Altınok, konser, opera, bale gibi etkinlikler için Muğla'ya gelen misafirlerden de Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi için olumlu tepkiler aldıklarını söyledi.
MUĞLALILARI FARKLI SANATSAL ETKİNLİKLERLE BULUŞTURUYORUZ
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 2008 yılında Muğla'ya kazandırdıkları Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nin modern, çağdaş tasarımı ve sahnesiyle Muğla'da yaşayanları bir araya getiren bir kültürel buluşma merkezi olduğunu söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; "Muğla, Karya, Likya gibi uygarlıklara ev sahipliği yapmış, Anadolu medeniyetinin izlerini günümüzde de yaşatan bir kültür kenti. Kültürel, sanatsal faaliyetlere meraklı bir insan zenginliğine sahip Muğla'mızda, Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi teknik özellikleri ve modern tasarımıyla birçok sanatsal faaliyetin bir arada yapılabileceği sahneye ve imkâna sahip. Muğla'mızda vatandaşlarımızı ve Muğla'da öğrenim hayatını sürdüren 40 bine yakın üniversite öğrencimizi kültürel etkinlikler, konserler, opera ve bale gibi sanatsal etkinliklerle bir araya getirebilmeli ve buluşturabilmeliyiz" dedi.
(BT-İK)

02.12.2015 15:41:09 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.