Öne Çıkanlar
Son Dakika

VALİ DENİZ'İN "DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" MESAJI

03 Aralık 2015 Perşembe, 13:55
VALİ DENİZ'İN "DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" MESAJI
VALİ DENİZ'İN "DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" MESAJIOLGUN YILDIZ
ARDAHAN (İHA) - Ardahan Valisi Ahmet Deniz, 03 Aralık 'Dünya Engelliler Günü' dolayısıyla mesaj yayınladı.
Vali Deniz mesajında,
'Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında alınan karar ile 03 Aralık gününün 'Dünya Engelliler Günü' olarak kabul edilmesi, engelli bireylere yönelik toplumun bilinçlenmesi anlamında önemli bir tarihtir.
Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yaşanılabilir bir hale getirilmesi, çağdaş toplum düşüncesinin bir parçasıdır. Engellilik, sadece engelli vatandaşlarımızı ilgilendiren bir sorun değil, sosyal ve insani boyutları ile bütün bireyleri ilgilendiren önemli bir konudur. Son yıllarda devletimizin engelli vatandaşlarımızın sorunlarını gidermeye yönelik çok ciddi çalışmaları olmuştur. Sorunların tamamen çözülmesi için toplumun bütün bireylerinin duyarlı olması önem arz etmektedir. Şunu bilmeliyiz ki, engelli olmak bir kusur olmamakla birlikte, tüm insanların da bir engelli adayı olduğu unutulmamalıdır. Engelli bireylerimizin toplumsal hayata katılmaları ve toplum içerisinde kendilerine yer bulmaları ülkemiz ve milletimiz adına büyük bir kazanım olacaktır.
Bu duygularla, engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok çaba göstermesini dilerken, bedenindeki engeli kendisine engel olarak görmeyip, toplumsal hayata devam eden tüm engelli vatandaşlarımıza, huzur içinde uzun ömürler diliyorum.''
(OY-AA-Y)

03.12.2015 13:55:19 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.