Öne Çıkanlar
Son Dakika

İŞARET DİLİYLE DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KLİBİ

03 Aralık 2015 Perşembe, 14:00
İŞARET DİLİYLE DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KLİBİ

MUSTAFA AKÇAY
KÜTAHYA (İHA) - Hisarcık Anadolu Lisesi öğrencilerinin "Dünya Engelliler Günü" nedeniyle 5 yaşındaki işitme engelli Zeynep Şahin'e ithafen işaret diliyle hazırladığı ve internet ortamında yayınlanan "Hayat Bayram olsa" klibi büyük ilgi görüyor.
Anadolu Lisesi "Genç Yıldızlar Tiyatro Topluluğu" öğrencileri Okul Öncesi Öğretmeni Oytun Ovalıoğlu nezaretinde "Dünya Engelliler Günü" nedeniyle 5 yaşındaki işitme engelli Zeynep Şahin'e ithafen işaret diliyle hazırlanarak internet ortamında yayınlanan "Hayat Bayram olsa" klibi büyük beğeni ile izleniyor.
Okul Müdürü Ali Osman Kılıç, Toplumsal Duyarlılık Projesi kapsamında Genç Yıldızlar Tiyatro Topluluğu" öğrencilerinin Okul Öncesi Öğretmeni Oytun Ovalıoğlu nezaretinde işaret diliyle hazırladıkları "Hayat Bayram olsa" klibini bir arkadaşının 5 yaşındaki işitme engelli Zeynep Şahin'e ithaf ettiklerini söyledi.
Kılıç,"Yaklaşık 1 ay süren klip çekim çalışmaları öncesi okulumuzun "Genç Yıldızlar Tiyatro Topluluğu" öğrencileri işaret dilini internetteki videoları izleyerek öğrendiler. Büyük bir özveri ile çekilen klibi internette yayınlayarak işitme engelli Zeynep Şahin'in yanında "Dünya Engelliler Günü" nedeniyle de tüm engellilere de armağan etmeyi istedik. Klibin hazırlanmasına emeği geçen başta Okul Öncesi Öğretmeni Oytun Ovalıoğlu'na, tiyatro topluluğu öğrencilerine ve Foto Serra Organizasyon'a çok teşekkür ederim. diye konuştu.(MA-EFE)

03.12.2015 14:00:45 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.