Öne Çıkanlar
Son Dakika

NİĞDE TURİZMDE HAK ETTİĞİ YERE GELECEK

03 Aralık 2015 Perşembe, 14:31
NİĞDE TURİZMDE HAK ETTİĞİ YERE GELECEK
NİĞDE TURİZMDE HAK ETTİĞİ YERE GELECEK

(FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ)

HABER : YASİN ESEN
KAMERA : YASİN ESEN
NİĞDE (İHA) - Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Niğde Turizm Mastır Planı kapsamında dağ turizmi, kış turizmi, termal, sağlık turizmi ve tarih turizmi gibi projeler hazırlandığının söyledi.
Niğde'nin turizmde hak ettiği yere geleceğini vurgulayan Vali Kılıç: ": "60 kilometre mesafedeki Kapadokya turizm bölgesi yılda 3 milyon turist ağırlıyor. Bu 3 milyon turisttin hiç değilse yüzde 20'sini ilimize getirme noktasında bir turizm mastır planının ana esasları belirlendi. Bu ana esaslar üzerinde de ciddi çalışmalar 2 yıldır yürütülmektedir. Çalışmalarda dağ turizmi, kış turizmi, termal, sağlık turizmi, tarih turizmi şeklindedir. Burada dağ ve kış turizmini birlikte düşündüğümüz projemiz Bolkar dağları projemizdir. Burayla ilgili halı hazır haritaların yapılması, imar planlarının yapılması, arazinin mülkiyetinin il özel idaresine alınması çalışmaları tamamlanmıştı. Yap işlet devret formülü ile burada Telesiyej sistemi kurulacak. Bölgenin turizme açılması kışın kayak turizmine yazında dağ turizmine yönelik turizme açılması noktasındaki çalışmalar son aşamasına gelmiştir. Dosyalarımız yüksek planlama kurulu sekretaryasındadır. İlk gönderdiğimiz fizibilite raporu eksiklikleri nedeniyle bize iletilmiştir. Eksiklikleri üniversitedeki hocalarımızla tamamladık ve geri gönderdik. Artık son aşamadır. Kurulun olumlu kararından sonrada yap işlet devret formülü ile devletimizin özel idaremizin kasasından para çıkmadan belki de ilave bir para girme şartıyla bu hizmetle Niğde buluşacaktır" dedi.
(YE-AÖ-Y)

03.12.2015 14:31:58 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.