Öne Çıkanlar
Son Dakika

ORDU'DA 'MİNİK AYAKLAR ÜŞÜMESİN' KAMPANYASI

03 Aralık 2015 Perşembe, 15:18
ORDU'DA 'MİNİK AYAKLAR ÜŞÜMESİN' KAMPANYASI
ORDU'DA 'MİNİK AYAKLAR ÜŞÜMESİN' KAMPANYASI
- ORDU GENÇ GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ, YÜKSEK KESİMLERİNDEKİ İLÇELERDE İLKÖĞRETİM ÇAĞINDA MADDİ DURUMU OLMAYAN ÖĞRENCİLERİN KIŞ MEVSİMİ DOLAYISIYLA BOT İHTİYACINI KARŞILAMAK AMACIYLA 'MİNİK AYAKLAR ÜŞÜMESİN' ADIYLA BİR KAMPANYA BAŞLATTIMETİN AKYÜREK
ORDU (İHA) - Ordu Genç Girişimciler Derneği (OGGD), ihtiyaç sahibi öğrenciler için 'Minik Ayaklar Üşümesin' adlı kampanya başlattı.
Ordu'nun yüksek kesimlerindeki ilçelerde İlköğretim çağında maddi durumu olmayan öğrencilerin kış mevsimi dolayısıyla bot tipi ayakkabı ihtiyacını karşılamak amacını taşıyan projeyi Ordu Genç Girişimciler Derneği, 500 ayakkabı ile başlattı.
Hedefi 1000 ayakkabı olarak belirlediklerini belirten Ordu Genç Girişimciler Derneği Başkanı Emre Yılmaz, "Özellikle Ordu'nun yüksek kesimlerinde bu kış mevsiminde ayağında ayakkabısı botu olmayan çocuklarımıza duyarsız kalamazdık. Bu amaçla projeyi 500 ayakkabı ile başlatıyoruz. Önümüzdeki hafta içinde büyüklerimizi, kurum ve kuruluşlarımızı ziyaret edeceğiz" dedi.
OGGD Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yıldız da projenin başlatılması konusunda Ordu Valiliği ve Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü'nden ilgi ve destek gördüklerini belirterek, "İlk etapta Akkuş ve Kumru İlçemizde daha çok ihtiyaç olduğunu gördük. 27 okulda 500 öğrenci belirlendi. Aralık ayı içerisinde dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bir ayakkabıyı 40 liraya mal ediyoruz. Ordululardan kampanyamıza destek bekliyoruz" dedi.
Bu arada kampanyaya ilk destek Almanya'da yaşayan Ordulu Aydın Yılmaz'dan geldi. Kampanyaya 1000 euro bağışta bulunan söz konusu rakamı kampanya kapsamında açılan banka hesabına yatırdı.
(MAK-SLH-Y)

03.12.2015 15:18:04 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.