Öne Çıkanlar
Son Dakika

AKDENİZ BELEDİYESİ, ÇİFTÇİLER İÇİN TARLA VE BAHÇE YOLLARI AÇIYOR

03 Aralık 2015 Perşembe, 15:26
AKDENİZ BELEDİYESİ, ÇİFTÇİLER İÇİN TARLA VE BAHÇE YOLLARI AÇIYOR
AKDENİZ BELEDİYESİ, ÇİFTÇİLER İÇİN TARLA VE BAHÇE YOLLARI AÇIYORMERSİN (İHA) - Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, asfalt kaplama ve yama çalışmalarının yanı sıra kırsal bölgelerdeki tarla ve bahçe yollarını da açıyor.
Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, elverişli hava koşullarının da yardımıyla tarımsal üretimin yoğun olduğu bölgelerde, üreticilerin işini kolaylaştırmak için yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bir taraftan asfalt kaplama ve yama programını da sürdüren ekipler, diğer taraftan kırsal bölgelerdeki bahçe ve tarla yollarını açıyor. Belirlenen program kapsamında Çay Mahallesi'ndeki sıcak bitümlü asfalt kaplama ve yama çalışmalarını tamamlayan asfalt ekipleri, geçtiğimiz hafta Şevket Sümer Mahallesi'ne geçerek, sokakların asfalt serimini yaptılar. Yağmur sonrası su biriken sokakların drenaj sorunlarını da gideren ekipler, bu mahalledeki çalışmalarının ardından Gündoğdu Mahallesi'ne geçecekler.
Öte yandan, köy tüzel kişiliği kaldırılan ve Akdeniz ilçesine bağlanan mahallelerde yeni yol açma çalışmaları da devam ediyor. Özellikle tarımsal üretim yapılan bu bölgelerde, tarım ürünlerinin etkin ve verimli bir biçimde değerlendirilmesi için yeni bahçe ve tarla yolları açılıyor. Bu kapsamda Iğdır, Civanyaylağı, Hebilli, Esenli ve Bekirde mahallelerinde yeni tarla ve bahçe yolları açılıyor.
Çalışmalara ilişkin bilgi veren Akdeniz Belediyesi Fen İşlerinden Sorumlu Eş Başkan Yardımcısı Hakim Baykara, özellikle yeni açılacak bahçe ve tarla yolları ile ilgili ciddi bir talebin yaşandığını belirterek, "Tarımsal ürünlerin iç ve dış piyasalara sürülmesinde, üreticimizin zaman, emek ve maliyet açısından rekabet koşullarına ayak uydurabilmesi için altyapıya ihtiyacı var. Akdeniz Belediyesi olarak yöre üreticisinin bu zor rekabet koşullarında dezavantajlı duruma düşmemesi için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye gayret ediyoruz. Yaptığımız saha çalışmaları sonrasında ekiplerimizi yönlendiriyoruz. Üreticilerimize küçük de olsa katkıda bulunmaya çalışıyor, onların taleplerini değerlendiriyoruz. Uygun hava koşulları sürdüğü müddetçe bu yöndeki çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.
(KYM-Y)

03.12.2015 15:26:03 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.