Öne Çıkanlar
Son Dakika

REKTÖR ÖZER'DEN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

03 Aralık 2015 Perşembe, 15:46
REKTÖR ÖZER'DEN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

ONUR ALTINDAĞ
ZONGULDAK (İHA) - Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Engelli bireylerin sağlık, eğitim gibi temel haklardan eşitlik içerisinde yararlanabilmeleri yolunda üniversitelere önemli görevler düştüğünü ifade eden Rektör Mahmut Özer, mesajında şöyle dedi:
"Ülkemizde de her yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak anılmaktadır. Engelli bireylerin sağlık, eğitim gibi temel haklardan eşitlik içerisinde yararlanabilmeleri yolunda üniversitelere önemli görevler düşmektedir. Bu sorumluluğun bilinciyle üniversitemiz üzerine düşen tüm toplumsal ve sosyal işlevleri yerine getirmeye çalışmaktadır. Üniversitemiz Engelsiz üniversite olma yönünde hızla ilerlemektedir. Engelli öğrencilerimizin eğitim öğretim ile ilgili yaşayabilecekleri engelleri ortadan kaldırmak daha güzel bir eğitim ortamı sunabilmenin yanı sıra engellilerin üniversiteyi her anlamda paylaşıp yaşayabileceği somut projeler ile katkıda bulunmak ve topluma kazandırma konusundaki gayretlerimiz artarak devam etmektedir. Engelli yurttaşlarımızın yeterlilik ve işlevselliklerini en üst düzeye çıkarmak, toplumsal destek ve rehabilitasyon programlarını geliştirmek sosyal refah açısından çok önemli bir unsurdur. Toplumun tüm kesimlerinin engelli bireylerin toplumsal yaşama tam katılımı yönünde katkı ve destek vermesi ile daha güzel, daha mutlu ve engelsiz bir dünyada yaşaması için farkındalıkların öne çıkartıldığı 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde düzenlenecek tüm etkinliklerin engelli bireylerin hayatlarına olumlu katkılar sağlamasını dilerim."
(OA-OA-Y)

03.12.2015 15:46:27 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.