Öne Çıkanlar
Son Dakika

BARTIN TSO BAŞKANI ÇAKIR: "ODAMIZ SAYISAL TAKOGRAF HİZMETİ VEREN SAYILI ODALAR ARASINDA"

03 Aralık 2015 Perşembe, 15:58
BARTIN TSO BAŞKANI ÇAKIR: "ODAMIZ SAYISAL TAKOGRAF HİZMETİ VEREN SAYILI ODALAR ARASINDA"
BARTIN TSO BAŞKANI ÇAKIR: "ODAMIZ SAYISAL TAKOGRAF HİZMETİ VEREN SAYILI ODALAR ARASINDA"SERKAN ARAT
BARTIN (İHA) - Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır, "Bartın TSO sayısal takograf hizmeti veren sayılı odalar arasındadır" dedi.
Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır yaptığı açıklamada, "Avrupa Birliği'ne üye ülkelerde, AB'nin ilgili mevzuatı uyarınca karayolu taşımacılığında yeni araçlarda sayısal takograf kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası'nın üye odaklı çalışma prensibi gereğince bu hizmeti taşımacılık sektöründeki üyelerin başka illere giderek zaman ve iş kaybını önlemek amacıyla TOBB'den oda bünyesinde verilmesi konusunda girişimlerde bulunarak odamız bünyesinde sayısal takograf kartı hizmetine başlanılmıştır. Sivil toplum kuruluşlarından, meslek odalarından ve üyelerimizden gelen taleplere kayıtsız kalmayarak ilgili odalardan gelen talep doğrultusunda sayısal takograf kartı hizmetini Bartın'a kazandırmış bulunmaktayız. Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (BM-AEK) Uluslararası Karayolu Taşımacılığı yapan araç mürettebatının çalışmasıyla ilgili Avrupa anlaşmasının (AETR) 13. maddesi uyarınca, 2013 yılı sonuna kadar yalnızca uluslararası yük ve yolcu taşımacılığı yapan firmaların alması zorunluyken 2014 yılı itibariyle yurtiçinde yük taşımaya mahsus ticari olarak tescil edilmiş, azami yüklü ağırlı 3 bin 500 ve üzeri araçlar ile yolcu nakli yapan sürücü dahil dokuz ve daha fazla taşıma kapasitesi olan araç sürücüleri için sayısal takograf kartı zorunlu hale getirilmiştir. Bu hizmet çerçevesinde, taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren oda üyelerinin takograf kartlarına ilişkin başvuruların alınması, değerlendirilmesi, kartların sertifikalandırılması, kartların kişiselleştirilmesi ve sahiplerine dağıtılması süreçlerindeki iş ve işlemler gerçekleştirilebilecektir" dedi.
(SA)

03.12.2015 15:58:22 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.