Öne Çıkanlar
Son Dakika

İHH, SURİYELİLER İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

03 Aralık 2015 Perşembe, 18:49
İHH, SURİYELİLER İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI
İHH, SURİYELİLER İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTIMUHAMMED KÖMEÇOĞLU
KASTAMONU (İHA) - Kastamonu İnsani Yardım Derneği (İHH) tarafından Suriyeli vatandaşlar için un ve battaniye yardım kampanyası başlatıldı.

İnsani Yardım Derneği (İHH) Genel Merkezi tarafından başlatılan Suriyeliler için un ve battaniye yardım kampanyası hakkında bilgi veren İHH Kastamonu Şube Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu, kış aylarıyla birlikte Suriye'de yardıma muhtaç ailelerin ısınma ve yiyecek sorunu yaşadığını dile getirdi.

Suriye'de yaşanan drama dünyanın kayıtsız kaldığını ifade eden Mücahit Dağdelenoğlu: Suriye'de yaşanan savaşa, sefalete ve açlığa İnsan Hak ve Hürriyetleri olarak kayıtsız kalmamız kabul edilebilir bir durum değil. Suriye'de yaklaşık 10 milyon insan açlıkla mücadele ederken, özellikle Halep, Humus, Hama ve Şam'da saldırı altında milyonlarca insan aç durumdadır. Burada ki fırınlarda un kalmadığından ekmek üretilemiyor. Bir ekmeğin, bir elbisenin bile bir ölümü engelleyebileceği, en küçük yardımın hayatı önem taşıdığı şu günlerde, Suriyeli kardeşlerimizin bize olan ihtiyacını bilme hassasiyeti ile çalışıyoruz. İHH olarak şimdiye kadar Türkiye'nin her ilinden toplam 4 bin 700 tır gıda ve benzeri yardımlar gönderildi" dedi.

İHH'nın Suriye'nin içerisinde ve Reyhanlı ile Kilis'te 40 fırın ve 12 un değirmeninin bulunduğunu belirten Akkuş: "Ancak ekmek fabrikalarında un stokları tükenme aşamasına geldiği için Türkiye genelinde yeni bir kampanya başlatıldı. Kastamonu İHH olarak düzenlenen kampanyaya destek veriyoruz. Toplanan yardımlar genel merkezimize iletilecek ve oradan da ihtiyaç duyulan bölgelerdeki insanlara ulaştırılacak. Bir nebzede olsa kardeşlerimize yardım etmeye çalışıyoruz. İnanıyorum ki her zaman olduğu gibi bugün de halkımız kadirşinas tavrıyla kendine yakışanı yapacaktır" diye konuştu.
(MK-OA-Y)

03.12.2015 18:49:18 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.