Öne Çıkanlar
Son Dakika

MÜHENDİSLERE SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ ANLATILDI

04 Aralık 2015 Cuma, 10:19
MÜHENDİSLERE SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ ANLATILDI
MÜHENDİSLERE SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ ANLATILDIKONYA (İHA) - Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi tarafından düzenlenen programda sanayide enerji verimliliği ve enerji tasarrufu konulu seminer verildi.
Programın açılışında konuşan Makina Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Erdoğan Duransoy, üyelerini güncel konularda bilgilendirmek için gayret sarfettiklerini söyledi. Duransoy, "Makina Mühendisleri Odası olarak faaliyet alanımızı kapsayan konularda çeşitli firma ve kuruluşlarla işbirliği yaparak düzenlediğimiz teknik içerikli etkinliklerimiz her geçen gün artmakta, üyelerimizi, vatandaşlarımızı ve kamuoyunu güncel konularda ilgili bilgilendirmek için gayret sarfetmekteyiz. Bu amaç doğrultusunda şehrimizde mühendislik hizmetleri veren üyelerimizin bilgi birikimini arttırmak için sanayide enerji verimliliği ve enerji tasarrufu konulu seminer gerçekleştirdik. Türk Tesisat Mühendisleri Derneği ve özel bir firma işbirliğiyle Odamız Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte firma yetkilisinin sunumuna üyemiz ilgili gösterdi" dedi.
Firma yetkili Hakan Şahin, verimli kazan dairesi, kazanlarda enerji verimliliğinin artırılması, buhar üretimi, buhar dağıtımı ve buhar sistemleri, buhar kullanımında enerji tasarruf noktaları, atık ısıdan geri kazanım, aydınlatma, verimli motor, pompa, fan sistemleri ve hız sürücü uygulamaları gibi konularda bilgilendirmeler yaptı. Seminer katılımcıların sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.
(İHA-İP-Y)

04.12.2015 10:19:28 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.