Öne Çıkanlar
Son Dakika

MİNİKLERE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

04 Aralık 2015 Cuma, 10:29
MİNİKLERE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ
MİNİKLERE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİADANA (İHA) - Adana'da ana sınıfı öğrencilerine diş sağlığı ve temizliği ile ilgili bilgiler verildi.
Erkan Koleji ana sınıfı öğrencileri, Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Şehnaz Yılmaz'ın anlattıklarını dikkatle dinledi. Dr. Şehnaz Yılmaz, minik öğrencilere, diş sağlıkları için nelere dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Yılmaz, elektrikli veya normal diş fırçalarında, yumuşak kıllı fırçaların tercih edilmesine vurgu yaptı. Diş fırçalarının, kılları yıprandıktan sonra değiştirilmesi gerektiği uyarısını yapan Yılmaz, "Nohut kadar diş macunuyla, dişlerin arka-ön, iç-dış olmak üzere tüm yüzeyleri fırçalanmalı" dedi. Çocuklara, günde 2 veya 3 kez dişlerini fırçalamaları gerektiğini söyleyen Yılmaz, sağlıklı bir yaşamın sağlıklı ağızdan ve dişlerden geçtiğini anlattı.
Yılmaz'ın aktardığı bilgiler, yaptığı uyarı ve önerilerle ağız ve diş bakımlarını daha sağlıklı biçimde sürdürmenin yollarını öğrenen minikler, "Bundan sonra ağız ve diş sağlığımıza daha çok dikkat edeceğiz" dediler.
Öğrenciler, Yard. Doç. Dr. Şehnaz Yılmaz'a, diş sağlığı için gerekli uygulamaları günü gününe yerine getireceklerine dair söz de verdiler.
(ELF-Y)

04.12.2015 10:29:59 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.