Öne Çıkanlar
Son Dakika

KARAMAN, KAR VE BUZLANMAYLA MÜCADELEYE HAZIR

04 Aralık 2015 Cuma, 11:34
KARAMAN, KAR VE BUZLANMAYLA MÜCADELEYE HAZIR
KARAMAN, KAR VE BUZLANMAYLA MÜCADELEYE HAZIRMEHMET DAĞLI
KARAMAN (İHA) - Karaman Valisi Murat Koca başkanlığında "Kar ve Buzla Mücadele" toplantısı yapıldı.
Valilikte gerçekleşen toplantıya, Vali Koca'nın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mustafa Akış, Vali Yardımcısı Dr. Sezer Işıktaş, Karayolları Genel Müdürlüğü 3. Bölge Müdürü Ömer Baylar, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ile ilgili kurum ve kuruluşlardan yetkililer katıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü 3. Bölge Müdürü Ömer Baylar, kış ayının hüküm sürmeye başlamasıyla birlikte Karayolları Genel Müdürlüğü olarak, kar ve buzlanmalara karşı ulaşım imkânlarının sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi amacıyla alınacak tedbirler konusunda koordinasyon üyelerine bilgiler verdi. Kış programına göre mevcut yol durumu hakkında katılımcılara bilgiler veren Baylar, kar ve buzlanma ile mücadele konusunda Bölge Müdürlüğü olarak 151 kişiden oluşan teknik personelin yanı sıra sahip oldukları 107 araç ve ekipmanlarla mücadelenin yürütüleceğini belirterek, yürütülecek olan çalışmalarda Karaman'ın değil kış şartlarının daha sert yaşandığı Sertavul geçidindeki mevcut hava şartlarının dikkate alınacağını söyledi.
Kötü hava şartlarında sürücülerin uyması gereken kurallar hakkında da bilgiler veren Baylar, kar ve tipi nedeniyle meydana gelebilecek oluşabilecek olumsuz hava koşullarında vatandaşların daha çok kitle ulaşım araçlarını tercih etmelerinin önemli olduğunu dile getirdi. Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı kurulan Alo 159 çağrı iletişim merkez hakkında da koordinasyon üyelerine bilgiler evren Baylar, Müdürlük olarak yaptıkları kar ve buzlanma ile mücadele sırasında çeşitli problemlerin yaşandığını ve bu problemlerin çözümü noktasında İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde olmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.
Vali Murat Koca ise, 1 Aralık-1 Nisan 2016 tarihine kadar devam edecek olan 4 dört aylık zaman diliminde, kar lastiği uygulamasının vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bakımından Valilikçe alınacak karar doğrultusunda daha da genişleyerek denetim ve kontrollerin devam edeceğini ifade etti.
Toplantıda daha sonra kurumların kar ve buzla mücadele kapsamında koordineli olarak çalışmaları konusu görüşüldü.
(MD-AH-Y)

04.12.2015 11:34:50 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.