Öne Çıkanlar
Son Dakika

TÜRK ULAŞIM-SEN SİVAS ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK:

04 Aralık 2015 Cuma, 15:22
TÜRK ULAŞIM-SEN SİVAS ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK:
TÜRK ULAŞIM-SEN SİVAS ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK:
- "657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNUN KALDIRILMASI KAOS YARATIR"FELEMEZ FATİH BELER
SİVAS (İHA) - Türk Ulaşım-Sen Sivas Şube Başkanı Nurullah Albayrak, 657 devlet memurları kanunun kaldırılmasının ülkede kaos yaratacağını söyledi.
Albayrak yaptığı açıklamada,"Benden olmayanı yaşatmam mantığıyla hareket eden siyasi irade sürekli işçi, memur ayrımının kaldırılması memur ve işçilerin şirketlerde olduğu gibi kolayca işten çıkarılması ve benden olmayanı yaşatmam mantığından öte bir davranış değildir. Dünyanın her yerinde ve Avrupa'da olduğu gibi ülkemizde de memurun ve işçini yaptığı işler belirlenmiştir. Bizler çalışan memurların arasındaki insanca çalışma koşulları eşit işe eşit ücret emeklilerin, asgari ücretlinin insanca yaşayabileceği kimseye muhtaç olmadan hayatını idame ettireceği koşulları bekliyoruz."dedi.
Albayrak, açıklamasının devamında şunları kaydetti:
"Türkiye cumhuriyetinin kurulmasının ardından devlette görev yapan memurların güvencesi memur muhakeme kanunu ile yasalaştırmış bunu yaparken memur devleti simgeler, devleti temsil eder, devletin gücünü temsil eder. Daha sonraki düzenlemeyle 657 sayılı devlet memurları kanunu yasalaştırılmıştır. Memur kavramı önemli bir kavramdır. 657 sayılı devlet memurları kanunun T.C anayasası ile verilmiştir bir kanundur ve çalışanlar arasında hiyerarşiyi sağlar. Böyle iken bugün memurlar anayasanın doğrultusunda bazı gerçekleri de söylüyor ve haykırıyoruz. Bakın ülkede bir buçuk milyon taşeron çalışan personel var. Bunlar mevcut iktidarın 13 yıllık döneminde de TÜİK ve devlet istatistik enstitüsünün verilerine göre yoksulluk demiyoruz açlık sınırının altında yaşıyor."
Albayrak, sendika olarak 657 sayılı devlet memurları kanunu ve memurların iş güvencesinin kaldırılmasına şiddetle karşı çıkacaklarını belirtti.
(UY-AÖ-Y)

04.12.2015 15:22:08 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.