Öne Çıkanlar
Son Dakika

ARÜ BESYO ÖĞRENCİLERİNDEN TOPLUM YARARINA FAALİYET

04 Aralık 2015 Cuma, 15:35
ARÜ BESYO ÖĞRENCİLERİNDEN TOPLUM YARARINA FAALİYET
ARÜ BESYO ÖĞRENCİLERİNDEN TOPLUM YARARINA FAALİYETARDAHAN (İHA) - Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencileri "Topluma Hizmet Uygulamaları" dersi kapsamında 2015-2016 eğitim-öğretim yılı güz döneminde kendi oluşturdukları çeşitli projeleri hayata geçirdi. Öğrenciler çevre temizliği, yabani hayvanlara yiyecek bırakma, ecza dolabı kurma ve bardakta çorba dağıtma gibi bir takım faaliyetlerde bulundu.
ARÜ'LÜ ÖĞRENCİLERDEN SOSYAL SORUMLULUK ETKİNLİKLERİ
Konuyla ilgili bir açıklama yapan ders sorumlusu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Talha Murathan, bu tür aktivitelerle öğrencilerde toplumsal duyarlılık, farkındalık ve sorumluluk bilinci oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, "İşbirliği kültürünü geliştirerek evrensel ve sosyal değerleri buluşturma, toplumsal dayanışmaya katkı sağlama, öğrencilerimizin etkili iletişim ve öz değerlendirme becerilerini destekleyerek girişimci niteliklerini ön plana çıkarmayı hedefliyoruz." diye konuştu.
Öğrenci faaliyetlerinin dönem sonuna kadar devam edeceğini hatırlatan Yrd. Doç. Dr. Murathan, "Öğrencilerimiz şehit ailelerini ziyaret edecekler. Öte yandan evlerde mevcut olup kullanılmayan ve son kullanma tarihi geçmemiş ilaçlar toplanarak yardıma muhtaç köylerdeki sağlık ocaklarına ulaştırılacaktır." dedi.
Eğitim-öğretim dönemi başından itibaren öğrenciler "Kampüs Alanını Temizleme", "Üniversitemiz Kapalı Spor Salonunda Ecza Dolabı Hazırlama", "Doğadaki Hayvanlara Yiyecek Bırakma" ve "Bardakta Çorba Günü" gibi etkinliklere imza attı.
(OY-AT-Y)

04.12.2015 15:35:07 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.