Öne Çıkanlar
Son Dakika

ASP İL MÜDÜRÜ ABDULHAKİMOĞULLARI: "EKPSS TERCİHLERİ BAŞLADI"

04 Aralık 2015 Cuma, 15:47
ASP İL MÜDÜRÜ ABDULHAKİMOĞULLARI: "EKPSS TERCİHLERİ BAŞLADI"
ASP İL MÜDÜRÜ ABDULHAKİMOĞULLARI: "EKPSS TERCİHLERİ BAŞLADI"ERZURUM (İHA) - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, 2015 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) tercihlerinin başladığını belirterek, tercihler konusunda engellilere uyarılarda bulundu.
Tercih işlemlerinin 11 Aralık'a adar devam edeceğini belirten Abdulhakimoğulları şunları söyledi:
"Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yapılan 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.Adaylar tercihlerini 4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM'ye gönderebileceklerdir. ÖSYM internet adresinden (www.osym.gov.tr) tercih gönderme işlemleri 11 Aralık 2015 günü, saat 23.59'da sona erecektir. Bu amaçla hazırlanan 2015 Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim,ortaokul, ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır. 2015 Kamu Personeli Yerleştirme işlemleri için tercih yapacak adayların bu kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir. Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2014-EKPSS'ye girmiş veya 2014-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekmektedir.Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim düzeyi kadrolar için EKPSSP1 puanı, ön lisans düzeyi kadrolar için EKPSS P2 puanı, lisans düzeyi kadrolar için EKPSSP3 puanı ile tercihler kullanılacaktır. İlköğretim,ortaokul, ilkokul düzeyi kadrolar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesinde öngörülen hükümler çerçevesinde tercihlere göre kura usulü ile yerleştirme yapılacaktır. 2014-EKPSS puanı veya 2014-Kura başvurusu ile herhangi bir kadroya Merkezimiz tarafından yerleştirilen adaylar bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edemezler."
EĞİTİM ALANINA GÖRE TERCİH YAPILMALI
Adayların eğitim düzeylerine uygun başvuru yapmasını isteyen Abdulhakimoğulları, "Mezun olunan eğitim düzeyi, program, alan, dal ile ilgili nitelik koşulunu karşılamadığınız bir kadroya tercihleriniz arasında yer vermeniz ve yerleştirilmeniz halinde ilgili kurum tarafından atamanızın yapılmayacağını göz önünde bulundurunuz. Mağduriyete uğramamanız için tercihlerinizi internetle ÖSYM'ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz Adayların eğitim bilgileri, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde adaya ait kayıt bilgilerinde yer almaktadır. Tercih işlemlerinde ve yerleştirmede Merkezimiz tarafından bu bilgiler kullanılacaktır. Adaylar ais.osym.gov.tr adresinden eğitimi bilgilerini kontrol edebilirler. Eğitim bilgilerinde eksiklik ve hata olan adaylar, tercih yapmak istedikleri kadroların gerektirdiği eğitim bilgilerini, 4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında resmî iş günlerinde ve resmî iş saatlerinde, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinde ve ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri yetkisindeki Başvuru Merkezlerinde güncelleyebileceklerdir." dedi.
(ERZ-AA-Y)

04.12.2015 15:47:53 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.