Öne Çıkanlar
Son Dakika

'KORUYUCU AİLE' STANDI MALATYA PARKTA AÇILDI

04 Aralık 2015 Cuma, 15:51
'KORUYUCU AİLE' STANDI MALATYA PARKTA AÇILDI
'KORUYUCU AİLE' STANDI MALATYA PARKTA AÇILDIMALATYA (İHA) - Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Malatya Park AVM'de 'Koruyucu Aile' standı açıldı.
Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, Malatya Park AVM'nin 3. katında 'Koruyucu Aile' standı açıldı. Koruyucu aile hizmetinin öneminin vatandaşlara anlatılması için standın 6 Aralık tarihlerine kadar açık olacağı belirtildi. Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Koruyucu aile bakımının, çocuğa sağladığı aile ortamı çocuğun psiko-sosyal gelişiminin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından önem taşımaktadır. Çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayabilecek sıcak bir aile ortamına ihtiyaçları vardır. Çocukların yeterli sevgi alabildikleri, gereksinimlerinin düzenli olarak karşılandığı sıcak aile ortamında yetiştirildiklerinde sağlıklı bireyler olabildikleri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kuşkusuz anne-babalar da çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için çaba harcarlar. Ancak yaşam her zaman düşünüldüğü gibi olmayabilir. Bazı aileler zihinsel, bedensel, ya da psikolojik sorunları veya ekonomik yetersizlikleri, boşanma, ölüm gibi sosyal sorunları nedeniyle bütünlüklerini devam ettiremeyip, çocuklarının gereksinimini karşılayamaz hale gelebilmektedirler. Böyle durumlarda, çocuklara yardım edebilmenin en iyi yolu, öz ailesinin koşulları iyileşinceye kadar başka bir ailenin yanında bakımlarının sağlanmasıdır. Bu nedenle, tüm dünyada korunmaya muhtaç çocuklar için en çok tercih edilen bakım şekli, ülkemizde de olduğu gibi koruyucu aile bakımıdır" ifadeleri kullanıldı.
(ZIG-SD-Y)

04.12.2015 15:51:00 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.