Öne Çıkanlar
Son Dakika

KEPEZ MECLİSİ'NDEN 2 MÜJDE

04 Aralık 2015 Cuma, 16:39
KEPEZ MECLİSİ'NDEN 2 MÜJDE
KEPEZ MECLİSİ'NDEN 2 MÜJDEANTALYA (İHA) - Kepez Belediyesi'nin, Gülveren Mahallesi'nde gecekonduların olduğu alanda yapacağı kentsel yenileme projesini kapsayan uygulama imar planı revizyonu oy birliği ile meclisten geçti.
Kepez Belediye Meclisi'nin Aralık ayı olağan meclis toplantısında 31 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün izinli olmasından dolayı meclisi, Başkan Vekili Rüştü Peker yönetti.
ASKER, POLİS VE ÖĞRETMENE İNDİRİM
2015 yılının son meclis toplantısında Kepez'de görev yapan öğretmen, polis ve asker personele indirim müjdesi çıktı. Kepez Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan öğretmenlerin, Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu'ndan indirimli yararlanması, protokolünün kapsamı genişletildi.
CHP Meclis Üyesi Süleyman Acar, indirimden Kepez'de görev yapan polis ve asker personelin de yararlanmasıyla ilgili sözlü önerge verdi. AK Parti Meclis Üyesi Mesut Kocagöz'ün de destek verdiği sözlü önergeyi AK Parti ve MHP grubu da olumlu karşıladı.
Önerge, daha sonra Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kepez İlçe Garnizon Komutanlığı ile protokol imzalanması şartı ile kabul edildi.
Meclisin aldığı karara göre Kepez'de görev yapan öğretmen, polis ve askerler eşleriyle birlikte Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu'ndan 1 yıl süre ile yüzde 50 indirimli yararlanabilecekler.
KENTSEL YENİLENMENİN İMAR ALTLIĞI TAMAM
Aralık Meclisi'nde bir karar da Gülveren Mahallesi'nde gecekonduların olduğu alanla ilgili çıktı. Kepez Belediyesi'nin, söz konusu alandaki mülkiyet sıkıntısını çözümü için hazırladığı kentsel yenileme projesini kapsayan uygulama imar planı revizyonu görüşerek karar altına alındı.
İmar Komisyonu'nun, kentsel yenileme projesinin yapılacağı alanı kapsayan eğitim alanı, ticaret alanı, konut alanı ve çevresinin yeniden düzenlenmesine ilişkin 1\5 bin ölçekli nazım imar planı revizyonuna uygun olarak hazırlanan uygulama imar planı revizyonu uygundur, görüşü oy birliği ile meclisten geçti.
(SÇ-SÇ-Y)

04.12.2015 16:39:44 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.