Öne Çıkanlar
Son Dakika

BOLU BELEDİYE MECLİSİ BAYIRBUCAK'A YARDIM GÖNDERİYOR

04 Aralık 2015 Cuma, 17:05
BOLU BELEDİYE MECLİSİ BAYIRBUCAK'A YARDIM GÖNDERİYOR
BOLU BELEDİYE MECLİSİ BAYIRBUCAK'A YARDIM GÖNDERİYORBÜLENT VELİOĞLU
BOLU (İHA) - Bolu Belediye Meclisi'nde AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin ortak önergesi ile Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası başlatılması kararı alındı.
Bayırbucak Türkmenlerine bir yardım eli de Bolu'dan geldi. Belediye Meclisi toplantısında üç siyasi parti ortak kararla yardım gönderme kararı aldı. Bayırbucak Türkmenlerine toplanan yardımların ulaşımı Bolu Belediyesi tarafından yapılacak. Belediye Meclisi'nde alınan kararla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Şuan Suriye içinde bulunan Bayırbucak Türkmenleri eziyet içerisindeler. Birçok insanımız ölüyor. Orada yaşlılar, çocuklar ve kadınlar var. Kış mevsimine girdiğimiz için zor durumdalar. Bunun için de Belediye Meclisinde yardım yapılması için müşterek bir karar alındı. Bu ve ilçelerinde yaşayan hamiyetsever halkımızdan buradaki soydaşlarımızın mağduriyetlerinin gidermek için bir nebze çorbada tuzumuz olması için destek talebinde bulunuyoruz. Gelen desteklerin tamamını TIR'larla götürme sistemini Bolu Belediyesi olarak bizler sağlayacağız. Bu konularda Bolu halkının çok cömert davrandığını biliyoruz. Bu cömertliklerini kışa girdiğimiz bu dönemde Bayırbucak Türkmenleri içinde göstereceklerini biliyoruz. Şu anda oraya gidebilecek un, gıda ve giyecek ve battaniye yardımına ihtiyaç vardır. Biz bunların tamamını derler toplar paketler ve oradaki soydaşlarımıza ulaştırırız. Maddi ve nakdi yardım yapma arzusunda olan insanlarımızın Bolu Belediyesi'ne müracaat etmelerini rica ediyoruz" dedi.
(BV)

04.12.2015 17:05:26 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.