Öne Çıkanlar
Son Dakika

ÜNİVERSİTEYE YENİ BÖLÜMLER GELİYOR

05 Aralık 2015 Cumartesi, 10:15
ÜNİVERSİTEYE YENİ BÖLÜMLER GELİYOR
ÜNİVERSİTEYE YENİ BÖLÜMLER GELİYORTÜRKER YEŞİL
BALIKESİR (İHA) - Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, senato kararıyla üniversiteye yeni bölümlerin açılma hakkını kazandıklarının söyledi.
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nde yeni kurulması planlanan bölümler hakkında bilgi veren Özdemir, kararın 30 Kasım tarihli senato kararlarıyla alındığını söyledi. Özdemir, "Bu bölümler Gönen Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi için, uluslararası ticaret ve lojistik, bankacılık ve finans, yönetim ve bilişim sistemleri, gayrimenkul ve varlık değerlendirme, turizm işletmeciliği, halkla ilişkiler ve reklamcılığı son olarak da medya ve iletişim sistemleri. Sağlık Bilimleri Fakültesi için, sosyal hizmet, çocuk gelişim, gerontoloji, iş sağlığı ve güvenliği, sağlık yönetim, fizyoterapi ve rehabilitasyon ile ebelik bölümleri açılacak. Denizcilik Fakültesi için, gemi makineleri işletme mühendisliği ile gemi elektroteknik mühendisliği. Yabancı Diller Yüksekokulu için, temel yabancı diller ve modern diller, Rektörlük bünyesinde ise, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi, Türk dili bölümlerini açmayı hedefliyoruz" dedi.
Basın toplantısının son bölümünde rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde ilk kitabı ve makalesi yayınlanan Doç. Dr. Hasan Abdioğlu ve Doç. Dr. Cüneyt Akar'a birer plaket verdi.
(YT)

05.12.2015 10:15:21 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.