Öne Çıkanlar
Son Dakika

GÜLŞEHİR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BAŞARIYA DOYMUYOR

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 09:12
GÜLŞEHİR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BAŞARIYA DOYMUYOR
GÜLŞEHİR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BAŞARIYA DOYMUYORCOŞKUN SAĞLAMDİN
NEVŞEHİR (İHA) - Gülşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Ruziye Urgenç tarafından hazırlanan 'Açık Hava Basıncıyla Her şey Mümkün' deneyi Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün düzenlediği EBA(Eğitim Bilişim Ağı) Fen Deneyleri yarışmasında başarı ödülü kazandı.
Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün düzenlediği EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Fen Deneyleri yarışmasına Türkiye çapında 700 deney katıldı. Gülşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Ruziye Urgenç tarafından hazırlanan "Açık Hava Basıncıyla Her şey Mümkün" adlı deney Fizik kategorisinde ilk üçe girerek başarı ödülü kazandı.
Fizik öğretmeni Ruziye Urgenç, "Yarışmada derece alan deneyin amacı açık hava basıncının cisimler üzerindeki etkisini göstermektir. Deneyin gerçekleşmesi adına katkısı bulunan başta okul müdürümüz Mehmet Göktan ve öğrencilerime teşekkürlerimi sunarım. Okulum ve Gülşehir adına ülke çapında yapılan bir yarışmayı kazanmaktan mutluyum" dedi.
(COŞ-SK)

09.05.2016 09:12:24 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.