Öne Çıkanlar
Son Dakika

YEŞİL BAYRAK ÖDÜLÜ'NÜN OKUL DENETİMLERİ YAPILDI

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 12:45
YEŞİL BAYRAK ÖDÜLÜ'NÜN OKUL DENETİMLERİ YAPILDI
YEŞİL BAYRAK ÖDÜLÜ'NÜN OKUL DENETİMLERİ YAPILDIESKİŞEHİR (İHA) - Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı'nın (TÜRÇEV) ortak protokolü ile yürütülen Eko-Okullar Projesi Uluslararası "Yeşil Bayrak" ödül denetimleri yapıldı.
Eskişehir'de İl Koordinatörlüğünü Ahmet Sezer ortaokulu öğretmeni Nadir Erdem'in yürüttüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tepebaşı Belediyesinin paydaşı olduğu projenin "Yeşil Bayrak" ödülüne başvuru yapan 15 okulun denetimi tamamlandı. Eko-Okullar İl Koordinatörü Nadir Erdem ile Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünden Sinem Sağıroğlu Er tarafından gerçekleştirilen denetimlerde okulların çalışmaları yerinde incelendi. İl Koordinatörü Nadir Erdem, aralarında ilk defa ödül başvurusu yapan okullar ile yeşil bayrak ödülünü yenileyen okulların; "Çöp ve Atıkların Geri Kazanımı - Su, Enerji Tasarrufu, Küresel Isınma, Biyolojik Çeşitlilik- Tüketim Alışkanlıklarımız" gibi farklı konularında birbirinden değerli etkinlikler yaptıklarını söyledi. Erdem; çevre duyarlılığı, çevre sorunlarının çözümü için farkındalık oluşturmak, daha temiz, daha yaşanabilir bir dünya için yürütülen çalışmalara verdikleri destekler için; "Eko-Okul koordinatör öğretmenlerine, öğrencilere, idarecilere, paydaşımız olan Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyorum" dedi.
(MSY-MET-Y)

09.05.2016 12:45:54 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.