Öne Çıkanlar
Son Dakika

ULUSLARARASI MUSTAFAKEMALPAŞA SEMPOZYUMU BAŞLIYOR

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 13:04
ULUSLARARASI MUSTAFAKEMALPAŞA SEMPOZYUMU BAŞLIYOR
ULUSLARARASI MUSTAFAKEMALPAŞA SEMPOZYUMU BAŞLIYORADEM TUNÇER - BURAK TÜRKER
BURSA (İHA) - Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin bu yıl 3'üncüsünü düzenlediği "Uluslararası Mustafakemalpaşa Sempozyumu" başlıyor.
Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi'nin akademik desteği ile 13-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek sempozyumda Mustafakemalpaşa tarihi, toplumsal, kültürel, arkeloojik, coğrafi ve çevre meseleleri ele alınacak. Alt ve üst yapı kadar kültürel çalışmalar yapmayı bir görev olarak gördüklerini söyleyen Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, ilçenin her yönden gelişmesine ve zenginleşmesine imkan sağlayacak fikirlerin bu sempozyumun aracılığı ile gündeme geleceğini söyledi.
Türkiye'deki tüm üniversitelere başvurularak Mustafakemalpaşalı akademisyen ve araştırmacılara davetiye gönderdiklerini ifade eden Kurtulan, "Toplumumuzun bünyesi içinde yoğrularak gelişen tarihi ve kültürel birikimlerin öğrenilmesine katkı sağlamayı bir görev kabul ediyoruz. Mustafakemalpaşa'nın antik dönemlerden bu yana yaşadığı tarihi, toplumsal ve sosyal değişim ve gelişime dair bildiriler hazırlanarak, şehrin sahip olduğu tarihi değerlerin, doğal güzelliklerin ve turizm potansiyelinin irdelenmesini bekliyoruz. Mustafakemalpaşa'nın bilinmeyen zenginliklerini, potansiyel yönlerini keşfetmek istiyoruz" dedi.
(BR-MŞ)

09.05.2016 13:04:45 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.