Öne Çıkanlar
Son Dakika

BEÜ'DE 22. ULUSLARARASI BİLİM VE GENÇLİK HAFTASI ŞENLİKLERİ BAŞLADI

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 13:53
BEÜ'DE 22. ULUSLARARASI BİLİM VE GENÇLİK HAFTASI ŞENLİKLERİ BAŞLADI
BEÜ'DE 22. ULUSLARARASI BİLİM VE GENÇLİK HAFTASI ŞENLİKLERİ BAŞLADI

(FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ)

HABER : ONUR ALTINDAĞ - SERTAÇ ÖZDEMİR
KAMERA : ONUR ALTINDAĞ - SERTAÇ ÖZDEMİR
ZONGULDAK (İHA) - Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) tarafından düzenlenen '22. Uluslararası Bilim ve Gençlik Haftası' açılış töreniyle başladı.
Bülent Ecevit Üniversitesi Farabi Kampüsü'nde gerçekleştirilen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Varım Numanoğlu'nun yanı sıra akademik personel ve çok sayıda öğrenci katıldı. Törene katılanlar ellerinde pankartlarla kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Etkinlik BEÜ bünyesinde bulunan öğrenci topluluklarının halk oyunları gösterileriyle devam etti.
Çeşitli bilim ve sanat etkinliklerinin düzenleneceği şenlikler, 13 Mayıs'a kadar sürecek.
"ANA TEMAMIZI BEÜ SAHNEDE OLARAK BELİRLEDİK"
Şenlikleri bu sene ülkede yaşanan olaylar nedeniyle BEÜ Sahnede adı altı yapılacağını ifade eden BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Varım Numanoğlu, "Bu sene 22. sini düzenlediğimiz Uluslararası Bilim ve Gençlik Haftasına hoş geldiniz. Her şeyden önce üniversitemizde gelenekselleşen bir uygulamadır. Bu sene tematik olarak farkımız var diğer senelere göre bu sene ana temamızı BEÜ Sahnede olarak belirledik. Burada amaç etkinliklerimizin tümünün ana aktörünün öğrencilerimizin olmasını istedik. Bir hafta sürecek etkinlik takvimimiz organize edildi. Bu sene ana temamız öğrenciler ve öğrencilerimizin istedikleri etkinlikleri gerçekleştirmeleri etkinliklerin yanı sıra Cuma günü Ar- ge proje Pazar etkinliğimiz olacak" dedi.
"ÜNİVERSİTE OLARAK ŞEHİTLERİMİZİ VE AİLELERİNİ ÖNEMSİYORUZ"
Bu sene 22.si düzenlenen Uluslararası Bilim ve Gençlik Haftasını ülkemizin geçtiği bu zorlu süreçten dolayı açık alanda ve yüksek volümlü bir etkinlik yapmadıklarını ifade eden BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Varım Numanoğlu, "Ülkemiz zorlu bir dönemden geçiyor. Belirli hassasiyetlerimiz var. Üniversite olarak şehitlerimizi ve acılı ailelerimizi önemsiyoruz. Bu nedenle bu sene şenliklerimizin içerisinde açık ve yüksek volümlü etkinlik düzenlemedik. Müzik etkinliklerimiz kapalı spor salonunda olacak. Genel olarak öğrencilerimiz ağırlıklı bir şenlik programı olacak büyük ölçekli konser ve etkinlik planlamadık" şeklinde konuştu.
(OA-OA-Y)

09.05.2016 13:53:05 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.