Öne Çıkanlar
Son Dakika

MİNİKLERDEN DRAMA GÖSTERİSİ

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 14:46
MİNİKLERDEN DRAMA GÖSTERİSİ
MİNİKLERDEN DRAMA GÖSTERİSİBURSA (İHA) - Osmangazi Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlenen drama kurslarına katılan öğrenciler, sahneledikleri drama gösterisi ile büyük takdir topladı.
7 ay süren drama kursuna katılan 7-8 yaş grubundaki öğrencilere, vücut dilini anlama ve kullanma, jestleri anlama ve kullanma, iletişim kurabilme gibi çok sayıda davranışın geliştirilmesi konusunda eğitimler verildi. Drama kursunu başarıyla tamamlayan öğrenciler, edindikleri bilgileri 3 drama oyunu ile sahneye taşıdı. Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Dede Efendi Salonu'nun sahnelenen oyunlar, salonu dolduran izleyicilerin büyük ilgisini çekti.
Drama hocası Nurdan Özgür, "Yaklaşık 7 ay süren drama kursunda çocuklara kendilerini ifade etme, paylaşma ve birlikte oyun oynayabilme eğitimleri verdik. Bu eğitimlerin son iki ayında çocuklarımız için 'Papatyanın Öyküsü', 'Ekmeğin Öyküsü' ve 'Mutlu Ağaçlar Ormanı' isimli üç oyun hazırladık. Çocuklarımız, oyunları başarıyla sergiledi. Çocuklarımız oyun oynarken büyüyor ve gelişiyor. Maalesef, günümüzde çocuklara oyun dediğimizde akıllarına bilgisayar oyunları geliyor. Daha sanal bir oyun anlayışı var. Biz drama kursları ile çocuklara eski dönemdeki oyunları öğretiyoruz. Bu oyunlar ile birlikte hareket edebilmeyi, paylaşmayı ve kendini ifade edebilmeyi öğreniyorlar. Drama gösterisinde oyun, bizim için bir araç. Bilinen çocuk oyunundan sahneye geçiş yapıyoruz" dedi.
(MŞ)

09.05.2016 14:46:48 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.