Öne Çıkanlar
Son Dakika

İL MÜFTÜSÜ ŞAHİN GÜVEN:

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 16:01
İL MÜFTÜSÜ ŞAHİN GÜVEN:
İL MÜFTÜSÜ ŞAHİN GÜVEN:
- "İNSANOĞLU BAŞKALARININ DERDİNİ PAYLAŞTIKÇA MUTLU OLUR"

(FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ)

HABER : ALİ GÖÇ
KAMERA : ALİ GÖÇ
KAYSERİ (İHA) - İl Müftüsü Şahin Güven, "İnsanoğlu başkalarının derdini paylaştıkça mutlu olur" dedi.
İl Müftüsü Şahin Güven, Vakıflar Haftası dolayısıyla Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Sivil Toplum ve Vakıf' konferansına konuşmacı olarak katıldı. Melikgazi Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansta konuşan Şahin, "Sivil toplum dediğimiz zaman aklımıza kendi hür iradeleri ile gönüllü olarak bir araya gelen insanların oluşturduğu bir topluluktan bahsediyoruz. Bu topluluğunda bir amacı var. Sivil toplumun her bir kuruluşu böyledir. Ya ekonomik bir yardım yapmak, ya bir sosyal yardımda bulunmak yada halkına hizmet etmek için bireysel olarak kendisini sorumlu hisseden kişilerin bir araya getirmiş oldukları gönüllü topluluklardır. Bu sivil toplum kuruluşlarını vakıflar, dernekler, cemiyetler, sendikalar ve meslek grupları olarak çeşitlendirebiliriz. Bunların her birisi zorunluluk icabı değil, gönüllülük esasına dayalı olarak insanların bir araya gelip birlikte başkalarına yardım etme, başkalarına yardımcı olma duygusuyla gerçekleştirilen birlikteliklerdir. Aslına insanoğlu fıtratı gereği başkalarına yardım etme, başkalarının yaralarına derman olma geleneğini yüce yaratandan aldı" ifadelerini kullandı.
Şahin, "Yüce Mevla hepimizi bu düşünceyle yarattı. Bu fıtrat ile yarattı. Bunu yardım yapanların sadece Müslümanlar olmadığından biliyoruz. Başkalarının yardımına koşanlar sadece dindar kesim değil ki. Evet, belki dinine inan insanlar daha fazla yardım yapabiliyor olabilir ama bir Hristiyan da, bir Hindu de insanlara yardım için elinden gelen yardımı gösteriyor. Bu fıtratımızda olan bir duygudur. İnsanoğlu verdikçe, başkalarının derdini paylaştıkça mutlu olur" şeklinde konuştu.
(AG-AÖ-Y)

09.05.2016 16:00:59 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.