Öne Çıkanlar
Son Dakika

SELENDİ'DE GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİNE YOĞUN İLGİ

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 16:31
SELENDİ'DE GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİNE YOĞUN İLGİ
SELENDİ'DE GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİNE YOĞUN İLGİADEM ÇAKIR
MANİSA (İHA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 30 bin TL hibeli Genç Çiftçi Hibe projesi Manisa'nın Selendi ilçesinde büyük ilgi görüyor. 12 Mayıs'ta sona erecek olan hibe başvuruna bugüne kadar 600 kişinin müracaat ettiği öğrenildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından genç çiftçi için alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması amacıyla kırsalda genç nüfusun istihdama katkı payını sağlamak ve gelir düzeyinin yükseltilmesi için genç çiftçiler için verilecek 30 bin TL'lik hibe kredi başvurularına Selendi ilçesinde yoğun ilgi oldu. 12 Mayıs tarihinde sona erecek olan başvurularda şu ana kadar Selendi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yaklaşık 600 kişinin başvuruda bulunduğu öğrenildi. Hibe kredisi için başvuru yapan Selendili genç çiftçilerin büyük bir bölümü ise bu krediyi hayvancılık üzerinden kullanmayı hedefliyor. Genç çiftçiler 30 bin lira hibe desteği için ön başvurularını elektronik ortamda yapıp, başvuru dosyaların İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine elden teslim ediyor. İlçe Müdürlüğü personeli kredi için çiftçilere proje hazırlama ve başvuru konusunda yardımcı olması da çiftçileri başvurularının hızlandırıyor. İlçe genelinde kadınlara artı 5 puan verilmesi kadın çiftçi başvuranların sayısında erkeklere göre fazla olmasına neden oldu.
(AÇ-SC)

09.05.2016 16:31:38 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.