Öne Çıkanlar
Son Dakika

BİLECİK ATATÜRK İLKOKULU'NDAN "BİR OLALIM, İRİ OLALIM, DİRİ OLALIM" PROJESİ

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 16:58
BİLECİK ATATÜRK İLKOKULU'NDAN "BİR OLALIM, İRİ OLALIM, DİRİ OLALIM" PROJESİ
BİLECİK ATATÜRK İLKOKULU'NDAN "BİR OLALIM, İRİ OLALIM, DİRİ OLALIM" PROJESİCEM KAAN TOKA
BİLECİK (İHA) - Bilecik Atatürk İlkokulu tarafından hazırlanan "Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım" projesi kapsamında anaokulu öğrencileri şehit eşini ziyaret etti.
1995 yılında Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde şehit düşen polis memuru Fikret Turanlı'nın eşi Mine Turanlı'yı "Anneler Günü" dolayısıyla anaokulu öğretmeni Ayşe Arseven ile veli ve öğrenciler ziyaret ederek günlerini kutladı. Öğrenciler, ziyarette Turanlı'ya çiçek ve şehit olan eşinin resminin bulunduğu saat hediye etti. Turanlı, Anneler Günü nedeniyle kendisine yapılan ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
İl Emniyet Müdürlüğünün de destek verdiği proje amacının, yurdunu seven, ona gönülden bağlı olan, gerektiğinde de bu sevgi doğrultusunda vatanı için canını ve malını feda etmekten çekinmeyen insanlar yetiştirmek olduğu belirtildi. Öğrencilerde, farkındalık ve sosyal duyarlılık oluşturma, yardımlaşma ve dayanışmanın sağlayacağı yararlar, birlikte çalışma alışkanlıkları kazanmalarını amaçlanan projede, "Daha huzurlu ve güvenli bir Türkiye'dir. Dış ve iç kaynaklı, yıkıcı, bölücü ve her türlü tehdit ve terör olaylarını bertaraf ederek halkımızın sevgi, kardeşlik, barış, huzur, güven, birlik ve beraberlik içinde hiçbir korku ve endişe hissetmeden yaşamlarını sürdürmesidir. Toplumsal barışı ve birlikte yaşam ortamlarını korumak için yapılacak uygulamalar, toplum yararına çalışan gönüllü kurum ve kuruluşların tanıtımına katkı sağlama, ünite konularının yaparak ve yaşayarak öğrenilmesinin eğitimdeki yerinin kavranması, yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlenmesi, ailelerin öğrencilerin duyarlılık ve farkındalık oluşturma çabalarına katkı sağlamak" ifadesinde bulunuldu.
Proje kapsamında Atatürk İlkokulu öğrencileri, Güneydoğu'da görev yapan güvenlik güçlerine manevi destekte bulunmak amacıyla yazdıkları mektupları ve yaptıkları resimleri gönderecek. Ayrıca, Atatürk İlkokulu öğrenci ve velilerinin desteği ile şehit polis ailesi yakınlarına Polis Dayanışma ve Güçlendirme Vakfına bağış gerçekleştirilecek.
(CKT-MET-Y)

09.05.2016 16:58:24 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.