Öne Çıkanlar
Son Dakika

BU EĞİTİMLER ZİHİNSEL GELİŞİMİ GÜÇLENDİRİYOR

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 17:08
BU EĞİTİMLER ZİHİNSEL GELİŞİMİ GÜÇLENDİRİYOR
BU EĞİTİMLER ZİHİNSEL GELİŞİMİ GÜÇLENDİRİYORSAKARYA (İHA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi'nde eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. 7-14 yaş aralığındaki binlerce çocuğun katılımıyla gerçekleşen eğitimler arasında yer alan Akıl Oyunları sınıfında renkli görüntüler kadrajlara yansıyor.
Çocukların bilgi ve zihinsel becerilerini geliştiren bu branştaki eğitimlerin önemine dikkat çeken Aile ve Çocuk Hizmetler Şube Müdürü Betül Karapınar, "Akıl Oyunları eğitimleriyle çocuklarımızın zihinsel becerilerini geliştirmenin yanı sıra, onlara sistemli ve disiplinli çalışma alışkanlığı da kazandırmayı hedefliyoruz. Akıl Oyunları sınıfında ders alan öğrencilerimiz eğitim boyunca birbirinden farklı zihinsel faaliyetler içerisinde bulunuyorlar. Burada iki temel başlık var: çocuklar hem yeni nesneleri tanıyor hem de bu nesneleri gündelik hayatta nasıl kullanabileceklerini öğreniyorlar. Bu da sürekli bir düşünme faaliyetine onları itiyor. Kavrama ve algılama yetenekleri de böylelikle günden güne gelişiyor. Hiç şüphesiz Sosyal Gelişim Merkezi'ndeki bu tür branşlarımız çocuklarda zihinsel gelişimi olumlu yönde etkiliyor. Öğrencilerimizin zamanla farklı strateji ve öneriler sunabildiklerini de görüyoruz. Bu da ne denli yerinde bir eğitim hizmeti sunduğumuzu bizlere gösteriyor. İnşallah bu haftasonu da hem akıl oyunları hem de satranç turnuvalarımızla bu alanda farklı bir heyecanı öğrencilerimizle beraberce yaşayacağız" ifadelerini kullandı.
(RŞ-OA-Y)

09.05.2016 17:08:29 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.