Öne Çıkanlar
Son Dakika

BAŞKAN ÇERÇİ'DEN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 17:34
BAŞKAN ÇERÇİ'DEN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
BAŞKAN ÇERÇİ'DEN ENGELLİLER HAFTASI MESAJIMANİSA (İHA) - Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi Engelliler Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda, "Tasarladığımız her projede engelli vatandaşlarımızın rahatını düşünüyor ve adımlarımızı buna göre atıyoruz. Hayatı paylaşmaya engel yok" dedi.
Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede 10-16 Mayıs tarihleri arasında idrak edilen Engelliler Haftası vesilesiyle Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi tarafından yazılı bir mesaj yayınlandı. Türkiye'de son yıllarda engelliler adına önemli gelişmeler kaydedildiğini ve bir farkındalık oluştuğunu ifade eden Başkan Çerçi, "Toplumumuzda ve dünya üzerinde dezavantajlı grup olarak sayılan ama aslında avantajlı duruma dönüştürülmesi gereken engellilerin bu haftasını en samimi duygularımla kutluyorum. Toplumda, özellikle geçmiş yıllarda engelliler çok zor şartlar altında yaşıyorlardı. Çocuklarından utanan veya çocuğuna bakamayacak duruma gelen engelli bireyler; toplumun dışlanmış fertleri haline gelmişti. AK Parti hükümetlerinde sosyal haklar açısından aşılan mesafe sonrasında özellikle engelli bireyler önemli kazanımlar elde ettiler. Engelli bireylerin kamuda istihdamı, evde bakım hizmetleri, sosyal haklara verilebilecek önemli örnekler arasındadır" dedi.

ENGELSİZ BİR ŞEHİR
Yerel yönetimler anlamında da engelli vatandaşların rahat yaşaması için sosyal belediyeciliğin getirdiği sorumlulukları yerine getirdiklerini kaydeden Başkan Dr. Mehmet Çerçi sözlerini şu şekilde tamamladı:
"2014'ün Nisan ayından bu yana yaptığımız her uygulamada ve tasarladığımız her projede engelli vatandaşlarımızın rahatını düşünüyoruz ve adımlarımızı buna göre atıyoruz. Bundan sonra da gerçekleştireceğimiz her projede engelli bireylerimizi göz önünde bulunduracağız. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz marifetiyle gerçekleştirdiğimiz evde bakım hizmetinin yanı sıra engelli bireylerin ulaşımını sağlamak için bir araç tahsis ettik. Ayrıca özellikle bedensel engeli olan vatandaşlarımızın kullanması için tekerlekli sandalye temin etmeye devam ediyoruz. Bu şekilde, Yunusemre sınırları içerisinde yaşayan herhangi bir engelli vatandaşın huzurunun kaçmaması için çalışmalarımıza devam edeceğimizi belirterek, bu haftanın engelli vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum."
(SC-Y)

09.05.2016 17:34:52 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.