Öne Çıkanlar
Son Dakika

HACI KIYASİ ŞENTÜRK CAMİİ'NİN TEMELİ ATILDI

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 19:08
HACI KIYASİ ŞENTÜRK CAMİİ'NİN TEMELİ ATILDI
HACI KIYASİ ŞENTÜRK CAMİİ'NİN TEMELİ ATILDIBAYBURT (İHA) - Bayburt Group tarafından Erzurum Köprüsü yanındaki alanda yaptırılacak olan Hacı Kıyasi Şentürk Camiinin temeli Maliye Bakanı Naci Ağbal, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Ankara Milletvekili Vedat Bilgin, Yargıtay 1. Başkanvekili Abdulkadir İlhan, Anayasa Mahkemesi Üyesi Hicabi Dursun, Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Belediye Başkanımız Mete Memiş, Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal ve İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi'nin katıldığı törenle atıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören Hacı Kıyasi Şentürk'ün hayat hikâyesinin okunması ve yapılacak olan camiinin özellikleri ile bilgi verilmesiyle devem etti. Daha sonra geçilen protokol konuşmalarında kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren Belediye Başkanı Mete Memiş, şunları ifade etti: "Böyle bir eserin cami ile birlikte külliyenin sosyal donatılarıyla şehrimize kazandırılması talimatını veren Sayın Cumhurbaşkanımıza şahsım ve şehrim adına saygılarımı ve şükranlarımı arz ediyorum ve yine böyle bir eseri şehrimize kazandıracak olan Bayburt Group'a ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ayrıca başta rahmetli Kıyasi amca olmak üzere tüm ölmüşlerimize de yüce rabbimden rahmet diliyorum. Sözlerimi şehrimize böyle bir eserin kazandırılması için talimat veren Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar yâd etmek adına şu dizelerle bitirmek istiyorum.
Minareler süngü,kubbeler miğfer,
Camiler kışlamız, müminler asker,
Bu ilahi ordu dinimi bekler,
Allahu Ekber,Allahu Ekber."
Protokol konuşmalarından sonra Bayburt Müftüsü Kemalettin Aksoy'un yaptırdığı duanın ardından temel atma gerçekleştirilirken Maliye Bakanı Naci Ağbal ve protokol temel atma butonuna birlikte bastılar.
(YY-AT-Y)

09.05.2016 19:08:53 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.