Öne Çıkanlar
Son Dakika

KARİYERDE ENGELLERİ KALDIRDIK FARKINDALIK GÜNÜ

10 Mayıs 2016 Salı, 12:22
KARİYERDE ENGELLERİ KALDIRDIK FARKINDALIK GÜNÜ
KARİYERDE ENGELLERİ KALDIRDIK FARKINDALIK GÜNÜ
- ADANA'DA KARİYERDE ENGELLERİ KALDIRDIK FARKINDALIK GÜNÜ 30 FİRMANIN KATILIMIYLA BİR OTELDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
- SÖZLÜ:"ADANA'YI ENGELSİZ ŞEHİR YAPMAK KONUSUNDA ÖNEMLİ YOLLAR KAT EDİYORUZ VE BAŞARACAĞIZ"NURİ PİR
ADANA (İHA) - Adana'da, TEMSA tarafından düzenlenen "Kariyerde Engelleri Kaldırdık Farkındalık Günü" etkinliği, 30 firmanın katılımıyla gerçekleştirildi.
Etkinliğin açış konuşmasını yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, insanların kolektif olarak yaşarken insani değerleri yüceltmesi, birbirine saygısının, sevgisinin artmasıyla medeniyetin zenginleştiğini söyledi. Sözlü,"Refah, barış gibi şeyler sadece anayasa yazmakla olmuyor. Toplumsal manada kolektif bir ruhla, insanca erdemleri yüceltmek için hepimize iş düşüyor. Şükürler olsun ki düne göre bu konuda daha iyiyiz. Adanamızın köklü firmaları burada ve 30 tane şirket varmış. Eminim ki bu farkındalık artınca bu 30 şirket 130 şirket olacak. Adana'yı engelsiz şehir yapmak konusunda önemli yollar kat ediyoruz ve başaracağız" diye konuştu.
Adana Vali Yardımcısı Durmuş Gençer ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün hedefi olan 'muasır medeniyetler'in üzerine çıkmanın, toplumun güçlü, çağdaş ve her kesiminin mutlu olmasıyla mümkün olacağını söyledi.
Konuşmaların ardından TEMSA Global Genel Müdürü Dinçer Çelik tarafından Başkan Sözlü'ye, Vali Yardımcısı Gençer'e ve etkinliğe katkı koyanlara plaket verildi.
Daha sonra engelli vatandaşlar, sosyal ve iş hayatında yaşadıkları sıkıntıları anlattı, şirket yöneticileriyle fikir alışverişi yaptı.
(NPR-Y)

10.05.2016 12:22:04 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.