Öne Çıkanlar
Son Dakika

BAKAN TÜFENKCİ, MÜJDEYİ VERDİ

10 Mayıs 2016 Salı, 12:42
BAKAN TÜFENKCİ, MÜJDEYİ VERDİ
- MALATYA'YA ONKOLOJİ HASTANESİ YAPILACAK

MALATYA (İHA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya'ya onkoloji hastanesi yapılması projesinin 2016 Yılı Yatırım Programına alındığını açıkladı.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya'nın yıllarca özlem duyduğu ve bölge için ihtiyaç olan onkoloji hastanesinin kurulması için geçtiğimiz şubat ayı içerisinde yetkililerden gerekli bilgileri almış ve konu ile ilgileneceklerini söylemişti. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile görüşen ve gerekli girişimlerde bulunan Tüfenkci, Onkoloji Hastanesi'nin yatırım programına alındığını ve hastane için ön maliyet tutarı olarak 75 milyon 709 bin lira tahsis edildiğini açıkladı. Bu yıl içerisinde hayata geçirilecek 200 yatak kapasiteli dev hastane, 20 bin 400 metre karelik alana kurulacak.
ONKOLOJİ HASTALARININ HASTANE ÇİLESİ SON BULACAK
Malatya'da hizmet veren mevcut onkoloji biriminin kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle, onkoloji hastaları diğer branş hastaları ile aynı ortamı paylaşmak zorunda kalıyordu. Bundan kaynaklı olarak da enfeksiyon riski artıyor ve genel bakım işlemlerinde sorunlar yaşanıyordu. Projenin hayata geçmesi ile onkoloji hastalarının hastane çilesi son bulacak, yaşanan sorunlar ortadan kalkmış olacak. Öte yandan Malatya ucuz ve kaliteli sağlık hizmeti ile bölge coğrafyasının sağlık hizmeti ihtiyacını karşılıyor. Hali hazırda, Malatya'nın mevcut hasta kapasitesinin neredeyse yarısı il dışından geliyor. Kurulacak 200 yatak kapasiteli hastanenin, hasta potansiyelini daha da artırması bekleniyor. Yeni hastane ile hem yöre halkına hem de Malatya dışından gelen onkoloji hastalarına daha etkin ve kaliteli sağlık hizmeti sunulması amaçlanıyor. Hastalar tedavi için daha uzak mesafelerdeki illere gitmek zorunda kalmayacak, hastane kanser hastalarına umut olacak.
(ZIG-CÖ-Y)

10.05.2016 12:42:05 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.