Öne Çıkanlar
Son Dakika

BÖLGENİN EN BÜYÜK PANAYIRI AYVACIK'TA YAPILACAK

10 Mayıs 2016 Salı, 13:15
BÖLGENİN EN BÜYÜK PANAYIRI AYVACIK'TA YAPILACAK
BÖLGENİN EN BÜYÜK PANAYIRI AYVACIK'TA YAPILACAKÇANAKKALE (İHA) - Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde Mayıs ayının son haftasında kurulan Ayvacık Panayırı bu yıl alanı genişletilerek bölge halkına hizmet verecek.
Ayvacık Geleneksel Hayvan ve Emtia Panayırı bu yıl da 26-27-28 Mayıs tarihleri arasında Ayvacık Gemedere Çayı alanında kurulacak. Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, "İlçede yarım asırdan bu yana kurulan panayıra ülkenin çeşitli bölgelerinden yüzlerce esnafın gelip, ürünlerini satıp, ilçemizin ekonomik hayatına katkı sağlamaktadır. Panayırların kurulduğu bölgelere bakın, canlılık gelir, hareketlilik olur, yöre halkı da kendi ürünlerini burada sergilememektedir. Katılımın fazla olması bizim açımızdan da önemli ne kadar fazla katılım olursa o kadar katma değer sağlarsınız. Panayır 3 gün sürecek. Yeni nesil, yeni bir kavram olan fuarlar mutlaka gerçekleştirilmelidir ancak panayır, panayırcılık kültürü asla fuarlara terk edilmemelidir. Biz ise eski kültürümüze sahip çıkıyoruz ve devam ettiriyoruz. Bu kültürümüz ayrıca ilçemizden göç etmiş aileleri de kurulan panayır sayesinde bir araya getiriyoruz. İlçemizde yaşayan halk bu panayır sayesinde alışverişini yapıyor, bir birini göremeyen dostlar, aileler birbirlerini görüp hasret gideriyorlar. Panayırımız planlandığı gibi 26-27-28 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır. Başkanlığım dönemince panayır kültürümüzü uzun yıllar devam ettirmek istiyoruz. 2016 yılı panayırımızın tüm Ayvacık ve Çanakkale halkına hayırlı olmasını dilerim" dedi.
(CA)

10.05.2016 13:15:33 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.