Öne Çıkanlar
Son Dakika

VALİ ÇAKACAK: "ENGELLİLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ"

10 Mayıs 2016 Salı, 13:41
VALİ ÇAKACAK: "ENGELLİLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ"

MERSİN (İHA) - Mersin Valisi Özdemir Çakacak, kentin tüm dinamikleriyle birlikte engellilerin sorunlarını çözmek için çalışmaya devam ettiklerini belirterek, Engelliler Haftası'nı kutladı.
Vali Çakacak, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, engelliliğin, yalnızca engelli vatandaşları ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren en önemli konuların başında geldiğini vurgulayan Çakacak, "Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında var olmalarını ve kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri için birey ve toplum olarak onlarla empati kurmalı, karşılaştıkları sorunların çözümüne katkıda bulunmalı ve onlara toplumun bir parçası olduklarını hissettirmeliyiz. Bu noktada, onların önündeki engellerin kaldırılmasına, hayatlarını kolaylaştıracak çalışmaların gerçekleştirilmesine, yardımlaşma ve dayanışma gibi değer yargıları ile insanlığa örnek teşkil eden bir milletin fertleri olarak katkı sağlamaya devam etmeliyiz. Bu yaklaşım, toplumsal hayatın içinde yetenekleri ve yeterlilikleri ölçüsünde üretime katkıda bulunan, kendileriyle ve toplumla barışık, yaşama sevincini yitirmeden tüm zorluklarla mücadele eden engelli vatandaşlarımızın hayata daha sıkı tutunmalarına zemin hazırlayacaktır" dedi.
Çakacak, devletin ve hükümetin, engellilerin kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri, sosyal ve ekonomik hayata daha çok katılmalarını sağlamak için mevzuat düzenlemeleri yanında, program ve projeler ile de eğitim imkanlarından yeni istihdam olanakları oluşturmaya kadar geniş bir yelpazede çok önemli adımları hayata geçirmeye devam ettiğini belirtti. Bu düzenlemelerin, engelli vatandaşların spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda takdire şayan başarılara imza atmalarını sağladığını kaydeden Çakacak, şöyle devam etti: "İlimizde de kamu, yerel yönetim, sivil toplum ve özel sektör işbirliğinde, toplumun tüm kesimlerinin destekleri ile hayata geçirilen çalışmalar neticesinde, engelli vatandaşlarımızın sosyo-ekonomik hayatında önemli gelişmeler sağlanmış ve onları hayatın her alanında daha çok görmemizi sağlamıştır. Sağlanan bu gelişimin artarak devam etmesi yönünde kentimizin tüm dinamikleri ile birlikte engellilerimiz için çalışmaya, onların sorunlarını kendi problemlerimiz olarak görmeye ve çözüm yolunda onlarla birlikte yürümeye kararlılıkla devam etmekteyiz. Tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftası'nı kutluyor, aileleri ile birlikte huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmelerini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."
(KYM-Y)

10.05.2016 13:41:49 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.