Öne Çıkanlar
Son Dakika

ERÜ TIP FAKÜLTESİ'NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ

10 Mayıs 2016 Salı, 14:03
ERÜ TIP FAKÜLTESİ'NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ
ERÜ TIP FAKÜLTESİ'NDE DEVİR TESLİM TÖRENİKAYSERİ (İHA) - Erciyes Üniversitesi'nde Prof. Dr. Muhammet Güven'in rektör atanmasıyla boşalan Tıp Fakültesi Dekanlığı görevine eskiden Dekan Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu atandı.
Tıp Fakültesi Dekanlık makamında gerçekleştirilen devir-teslim törenine Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu, Tıp Fakültesi Eski Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Osman Günay, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru ile Hastane Müdürü Mustafa Doğan katıldı.
Devir-teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, tıp fakültesinde görev yaptığı sürede beraber çalıştığı personele teşekkür etti ve Tıp Fakültesi Dekanlığına atanan Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu'na yeni görevinde başarılar diledi.
Rektör Güven, "Beş yıldan fazla Tıp Fakültesi Dekanlığı görevinde bulundum. Bu süre içerisinde gerek dekan yardımcısı hocalarımızla, gerek idare personelimizle iyi bir süreç geçirdik. Tıp Fakültesinin Türkiye çapında bir yere gelmesinde büyük gayret sarf ettik. Her görevin bir sonu oluyor. Bazen başka bir görev nedeniyle bırakıyorsunuz. Bizde başka bir görev nedeniyle ayrılmak zorunda kaldık. Ben öncelikle dekanlık görevi sırasında rahat çalışmam için ellerinden gelen gayreti sarf ederek uyumlu bir çalışma gösteren dekan yardımcısı hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum. Bıraktığımız bayrağı Hakan hocam devraldı. Yaklaşık 7-8 yıl idari görevlerde beraber çalışma şansımız oldu. Kendisi uyumlu ve çalışkan bir arkadaşımız. Bu işi liyakatiyle yapacaktır. Gözümüz arkada değil. İnşallah Tıp Fakültesini daha iyi yerlere getirmek için elinden gelen gayreti gösterecektir" diye konuştu.
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu ise görevi layıkıyla yapacağını söyledi. Dekan Prof. Dr. Poyrazoğlu, "Başta Rektörümüz olmak üzere tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Görevimi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağım. Tıp Fakültemizin başarısı için elimden gele gayreti göstereceğim" dedi.
Törende daha sonra Rektör Güven tarafından Tıp Fakültesi Eski Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Osman Günay'a hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.
(AÖ-Y)

10.05.2016 14:03:05 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.