Öne Çıkanlar
Son Dakika

Lüleburgaz'da "Girişimcilik Ekosistemi" Çalışmaları

05 Eylül 2016 Pazartesi, 19:38
Lüleburgaz'da "Girişimcilik Ekosistemi" Çalışmaları

(Fotoğraflı)

KIRKLARELİ (İHA) - Lüleburgaz Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı, Girişimcilik Ekosistemi Çalışmaları kapsamında yol haritasını belirlemek amacıyla düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
Lüleburgaz Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, toplantıda, belediye tarafından yapılan çalışmalar değerlendirildi. Lüleburgaz Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı ile ortak gerçekleştirilebilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Lüleburgaz Belediyesi'nin projelerinin değerlendirildiğini ifade eden Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Bölgesi'ndeki girişimciliğin nitelik ve niceliğinin artırılması için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini belirtti. Açıklamada, projenin amaçları şöyle ifade edildi:
"Trakya Bölgesi'nde katma değeri yüksek, teknolojik ve inovatif girişimlerin oluşmasının sağlanması, KOBİ'lerin kurumsallaşma, katma değer artışı ve pazarla genişletme ihtiyaçlarının karşılanması, yatırımcılar ile girişimcilerin bölgesel ve ulusal düzeyde bir araya getirilmesi, girişimcilerin finansal destek mekanizmalarına ve kredi imkanlarına kolay ulaşımını sağlamak amacıyla bilgilendirme toplantıları düzenlenmesi ve danışmanlık hizmeti verilmesi, girişimcilik alanında çalışma yapabilecek yapıya sahip ilgili kurum ve kuruluşlar üzerinde farkındalık oluşturulması ve bu kurum ve kuruşların girişimcilik alanında harekete geçmesini hızlandıracak ortak etkinlikler düzenlenmesi, bölgede 'Melek Yatırımcılık' kültürünün geliştirilmesi ve 'Trakya Bölgesi Melek Yatırımcılar Ağı' kuruluşuna yönelik olarak ortak etkinlikler ve çalışmalar yapılması için gerekli çalışmaların yapılması."
Trakya Kalkınma Ajansı yetkilileriyle yapılan görüşmelerin ardından Lüleburgaz Belediyesi'nin gerçekleştirdiği projeler yerinde incelendi.
(YG-MEF-Y)

05.09.2016 19:38:06 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.