Öne Çıkanlar
Son Dakika

Başkan Başsoy'un yeni eğitim öğretim yılı mesajı

20 Eylül 2016 Salı, 20:51
Başkan Başsoy'un yeni eğitim öğretim yılı mesajı

(Fotoğraflı)

Abdullah Aslan
ERZİNCAN (İHA) - Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 2016-2017 Yılı Eğitim-Öğretim yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Başsoy yayımladığı mesajında; şu ifadelere yer verdi;Eğitim, kalkınma ve gelişmenin temeli, Türkiye'nin geleceğidir. Çocuk ve gençlerimiz ne kadar iyi yetiştirilirse, onlara ne kadar çok imkân sunulursa şehrimizin ve ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır.
Son 12 yılda güçlü siyasi irade tarafından ülkemizde tesis edilen istikrar ortamı sayesinde, geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin en iyi şartlarda, kaliteli bir eğitim almaları, devletimizin öncelikleri arasında yer aldı ve almaya devam edecektir. İlimiz bu konuda Türkiye ortalamalarının üstünde imkân ve avantajlara sahip. Türkiye genelinde bir öğretmene 20 öğrenci düşerken Erzincan'da bu rakam 14. Ülke ortalamalarına göre, derslik başına 30-32 öğrenci düşerken, bu rakam ilimizde 18-20 civarındadır. Bu avantajlar okullaşma oranına yansıyor. Türkiye genelinde okullaşma oranı liselerde yüzde yetmişlerdeyken Erzincan'da bu oran % 80'in üzerinde. Bu imkânlar doğrultusunda öğretmenlerimizden beklentimiz şehrimizin eğitim kalitesini artırmaktır. İlimiz artık başarı sıralamasında daha üstlerde yer almalıdır diye düşünüyorum. Eğitim ve öğretim çalışmaları bir ülkenin en önemli işlerinden biridir. Bu iş kapsamında en büyük yük, fedakâr öğretmenlerimizin omuzlarındadır.
Yarınlarımız, öğretmenlerimizin yetiştirdiği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerle şekillenmektedir. Yeni bir eğitim öğretim yılına başlarken büyük bir sevgiyle görev yapan öğretmenlerimize de şükranlarımı sunuyor kolaylıklar diliyorum. Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılında değerli öğretmenlerimize, sevgili öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum."
(AA-

20.09.2016 20:51:01 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.