Son Dakika
02 Aralık 2016 Cuma, 12:53 | Güncelleme:
Niğde Valisi Peynircioğlu'ndan 3 Aralık Engelliler günü mesajı
Niğde Valisi Peynircioğlu'ndan 3 Aralık Engelliler günü mesajı

(Fotoğraflı)

Yasin Esen
NİĞDE (İHA) - Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, 3 Aralık Dünya engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
"Engellilerin sorunlarını iyi anlamak ve onlara uygun çözümler üretip, meslek edinmelerini sağlayarak üretken hale gelmelerini ve toplumsal hayata katılmalarını sağlamak devletimizin öncelikli görevlerindendir." diyen Vali Peynircioğlu açıklamasına şu sözlerle devam etti:
"Engellilerin topluma kazandırılması amacı ile 1992 yılında Birleşmiş Milletler Kararı ile 3 Aralık "Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edilmiştir. Engellilik, yalnızca engellileri ve ailelerini değil toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren, teşhisten iyileştirmeye, özel eğitimden rehabilitasyona, istihdamdan sosyal hizmetlere kadar genel bir anlayışla ele alınması gereken toplumsal bir konudur. Bugün birçok engelli vatandaşımız zorlukların ardına saklanmayarak yaşama sarılmış, bu gayretleri sonucunda pek çok alanda başarılarıyla kendilerini kabul ettirerek örnek insanlar olmuşlardır. Engelli vatandaşların hayatın her alanında, kimseye muhtaç olmadan, hayatlarını sürdürebilmeleri en temel insan hakkıdır. Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturulmasının yolu, engelli vatandaşlarımızın toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür. Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarının kolaylaştırılması ve iyileştirilmesi yönünde çok önemli yasal düzenlemeler yapmıştır. Bunun yanında engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü noktasında, Yerel Yönetimlerin, Sivil Toplum Kuruluşlarının, basın ve yayın organları ile toplumun her kesimindeki bireylerin, destek olması gerekmektedir. Bu özel günde 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum."
(YE-SK)

02.12.2016 12:53:54 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Niğde haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Niğde Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.