28 NİSAN 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Memursen-Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz:

17 Şubat 2017 Cuma, 13:58
Memursen-Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz:
Memursen-Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz:
- "Büyük Türkiye hedefi için sorumluluk alıyoruz"

(Fotoğraflı)

Cihan Kizir
ADIYAMAN (İHA) - Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz, "Biz, 1 milyon 111 bin 111 üye hedefiyle 81 ilde alanlara iniyor ve 'Evet' diyerek 'Yeniden Büyük Türkiye' hedefi için sorumluluk alıyoruz" dedi.
Memursen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, kamu görevlilerinin sorunlarına çözüm üretmeye odaklanmış akademik hizmet sendikacılığı yapmaya kararlı olduklarını belirterek, yerli ve milli sivil toplum anlayışının gücünü sahaya, masaya, meydanlara, öznesi oldukları mecralara aktarmakta, yansıtmakta kararlı olduklarını söyledi. Başkan Deniz, "Kamu görevlilerimiz, milletine ve ülkesine kazandırmaya, milletin ve ülkenin yeni umutlara, yeni fırsat ve imkânlara sahip olması için de ter akıtır. Milletinin, ülkesinin, devletinin dara düşmesine, zora düşürülmesine, operasyon alanına dönüştürülmesine izin vermez. Ülkesini kaybetmektense hayatını kaybetmeyi, bağımsızlıktan olmaktansa ayağından, elinden, gözünden olmayı önemsemeyen bir millet ve onun kamu görevlilerinden bahsediyorum. Biz, böyle bir milletin egemen olduğu Türkiye'de sendikacılık yapmanın onurunu yaşıyor, sorumluluğunu taşıyoruz. Yıllarca, kendisiyle hesaplaşmaya, değerlerini aşağılamaya, inancını yok saymaya odaklanmış bir vesayet tezgahının mağduru yapılan milletin yanında, milletle birlikte ortak akıl paydaşlığında olmaktan hiç vazgeçmedik. Biz, milletin gördüğünden başka bir şey görmeyiz, milletin görmediği, dikkate almadığı hiçbir şeyi de görmeyiz, dikkate almayız. Bütün bu söylediklerimiz, bugünkü tartışmalar için de geçerlidir. Kamu görevlilerine yönelik siyaset yasağının kaldırılmasına ve grev hakkının anayasal teminat altına alınmasına dair hükümlerin pakette olması gerekirdi. Bu eksiklikleri kesinlikle not ediyoruz. Memur-Sen olarak, Memur-Sen'e, bağlı sendikalarımıza üye olmayan, diğer sendikalara üye olan ya da hiçbir sendikaya üye olmayan kamu görevlilerine yönelik negatif bir bakışımız yok. Fikirlerini yanlış, hatalı, eksik bulabiliriz fakat saygı gösteririz. Aynı durum, referandum sürecindeki tercihimiz ve kararımız ile farklı yönde karar ve tercihte bulunacak kesimler ve insanlar için de geçerlidir. Biz 1 milyon 111 bin 11 üye hedefiyle 81 ilde alanlara iniyor ve referandumda 'evet' diyerek, 'yeniden Büyük Türkiye hedefi için sorumluluk alıyoruz" diye konuştu.
(CK-SD-Y)

17.02.2017 14:04:13 TSI
NNNN