Son Dakika
17 Şubat 2017 Cuma, 14:03 | Güncelleme:
Afyonkarahisar'da "GENÇDES" projesine katılım çağrısı

Gökten Ceylan
AFYONKARAHİSAR (İHA) - Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, bakanlık tarafından 14-29 yaş grubu gençlerin kültür ve sanat alanında desteklenmesine yönelik başlatılan "GENÇDES" projesine kentteki katılımı konusunda gençleri çağrıda bulundu.
Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Tanır, projenin hedefinin milli kültürün gelecek nesillere aktarılmasını ve gençlerin yeteneklerinin ortaya çıkarılması, kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılım sağlanması olduğunu ifade etti. Tanır, "Ülkemiz Kültür ve Turizm Bakanlığı da gençlerimizin kültürel değerlerine sahip çıkması, sanatsal anlamda gelişmesi için çalışmalar yaptı. Bu çalışmalar sonucunda GENÇDES programı geliştirdi. GENÇDES projesi ile yeni neslin kültürel ve sanatsal anlamda gelişip, birçok eser ve etkinlik üretmeleri amaçlanmıştır. GENÇDES proje için destek almak isteyenler, başvurularını bakanlığımızın http://gencdesbasvuru.kultur.gov.tr/Account/Login linkinden 6 Mart 2017 tarihine kadar yapabilirler" dedi.
(GC-

17.02.2017 14:08:54 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Afyonkarahisar haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Afyonkarahisar Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.