Son Dakika

TÜ yönetiminden 'Yemek ücretleri' açıklaması

17 Şubat 2017 Cuma, 14:19
TÜ yönetiminden 'Yemek ücretleri' açıklaması
TÜ yönetiminden 'Yemek ücretleri' açıklaması

(Fotoğraflı)

Koray Ustabaşı
EDİRNE (İHA) - Trakya Üniversitesi yönetimi, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesine bağlı Bolca Ana Yemekhanesinde uygulanan yemek ücretleri hakkında bilgilendirme yaptı.
Trakya Üniversitesi Yönetimi, 2017 mali yılında öğrenci yemek ücretlerine, Maliye Bakanlığının 2017 Yılı Merkezi Bütçe Uygulama Tebliğine göre 26 Ocak 2017 tarihli yönetim kurulu kararı ile 1 TL fiyat artışı yapıldığını duyurdu.

En düşük yemek ücreti sağlayan 3 üniversiten birisi
Trakya Üniversitesi Yönetim Kurulundan konu ile ilgili yapılan açıklamada, "2016 yılında yapılan yemek ihalesinde yemek ücreti KDV'si ile birlikte 5,38 TL olarak gerçekleşmişti. Öğrencilerimizden 1,5 TL katkı alınarak, 3,88 TL'si üniversite bütçesinden tamamlanarak, firmaya ödeme yapılmıştı. 2016 mali yılında emsal üniversitelerle kıyaslandığında en düşük yemek ücreti sağlayan 3 üniversiteden birisi Trakya Üniversitesi olmuştur" denildi.

Öğrenci harçlarında 6 yıldır artış yapılmadı
TÜ yönetiminden yapılan açıklamada, "2017 mali yılında yapılan yemek ihalesi sonrası KDV'si ile birlikte yemek ücreti 5,38 TL'den 6,30 TL'ye yükselmiştir. Öğrenci harçlarında 6 yıldan beri değişiklik yapılmadığı dikkate alındığında yemeklerde ücret artışına gitmek maalesef kaçınılmaz olmuştur. 2017 yılında 6,30 TL olan yemek ücretinin 2,5 TL'si öğrenciden 3,80 TL'si ise üniversite bütçesinden karşılanacaktır. Bununla birlikte 2017 yılında ihtiyacı olan ve yemek ücretini karşılamakta zorlandığını beyan eden öğrencilerimiz için ilk defa 'yemek yardımı' adıyla ücretsiz yemek hizmeti verilecektir" ifadeleri kullanıldı.

"Öğrencilerimize destek vermeye devam edeceğiz"
Üniversite yönetimi, 'Bir öğrenci de sen okut', 'Öğrenci dostu apartman projesi' gibi projelerle her zaman öğrencilerine destek vermeye devam edeceğini belirterek, "Yemek ücretindeki bu artışın, ihtiyacı olan öğrencilerimize ücretsiz yemek hizmeti sağlamak ve üniversitelerin bütçelerindeki zamanla artan sıkıntıların öğrenci toplulukları gibi diğer öğrenci destek etkinliklerini olumsuz yönde etkilemesini en aza indirmek için yapılmış olduğunu belirtmek isteriz" dedi.
(KU-MK-Y)

17.02.2017 14:24:51 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Edirne haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Edirne Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.