Son Dakika
21 Mart 2017 Salı, 13:41 | Güncelleme:
Şanlıurfa'da park ve bahçe bitkileri sergisi
Şanlıurfa'da park ve bahçe bitkileri sergisi

(Fotoğraflı)

ŞANLIURFA (İHA) - Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından Şanlıurfa'nın Park ve Bahçe Bitkileri isimli fotoğraf sergisi açıldı
Şanlıurfa'daki özel bir alışveriş merkezinde açılan sergiyi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hasan Akan ve Orman Yüksek Mühendisi Mehmet Aslan'ın fotoğrafları sergilendi. Serginin açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şerafettin Çelik, "Urfamızda park bahçelerde bulunan bitkileri tanıtma adına güzel bir sergi olmuş. Ayrıca Hasan hocamız, bizim bölgemizde bulunan endemik bitkilerden park ve bahçelerde kullanılabilecek bitkilerin araştırmalarını yapıyor. Bizim yöremize özgü bitkileri Urfamızın bahçelerinde görmek isteriz. Bölge olarak yeşil örtüsü az bir doğaya sahibiz. Etrafımızı yeşillendirmek, doğayı güçlendirmek bizim elimizdedir. Biz de üniversite olarak elimizden geleni yapacağız" dedi. Yüksek lisans Öğrencisi Orman Mühendisi Mehmet Aslan ile birlikte fotoğraf sergisi açtıklarını söyleyen Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hasan Akan, "Amacımız insanlarımızın doğaya özgü sevgilerini özlemini bir nebze olsun gözler önüne sermektir. Urfamızda binaların ve sitelerin bahçelerine toprak alanlarına yeşillendirme çalışmaları yapılmıyor. Bu sergiyle insanlarımızın yöremizin parklarında yetişebilen ve kendi oturdukları binaların da çevresinde yetiştirilebilecek bitkileri sergilemektir. Yaşanılabilir, hayat standartları yüksek olan sağlıklı kentler, parkları bahçeleri güzel olan, çevresiyle yaşayabilen, yeşillikleriyle adından söz ettirebilecek şehirlerden geçiyor. Sistemini oturtmuş şehirler, yeşili, doğası, refüjleri, rekreasyon alanları mükemmel olan yerler olarak akla geliyor" diye konuştu.
Üç gün sürecek olan serginin açılışına Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şerafettin Çelik, Üniversite Genel Sekreteri Yrd.Doç.Dr. M.Akif Nacar, üniversite öğretim elemanları ve ilgililer katıldı.
(Şİ-SD-Y)

21.03.2017 13:47:59 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Şanlıurfa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Şanlıurfa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.