Son Dakika
20 Mayıs 2017 Cumartesi, 11:23 | Güncelleme:
Balıkesir'de 'Türk Milliyetçiliği' paneli
Balıkesir'de 'Türk Milliyetçiliği' paneli

(Fotoğraflı)

Hüseyin Tokmak
BALIKESİR (İHA) - Balıkesir Alperen Ocakları '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' etkinlikler kapsamında panel düzenledi. Panelde konuşmacı olarak, Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsünden Doç. Dr. Yahya Kemal Taştan katıldı. Taştan," Türk Milliyetçiliği" konulu konferans verdi.
Türk Milliyetçiliği alanında birçok eseri bulunan ve "Balkan Savaşları ve Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu" adlı tarihi araştırma kitabını yeni yayınlayan Doç. Dr. Yahya Kemal Taştan, Balıkesir Alperen Eren Ocaklarının '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' kapsamında düzenlediği 'Milliyetçilik' konulu konferansa katıldı.
Doç.Dr. Taştan konferansa katılanlara Türk Milliyetçiliğinin doğuşunda bu güne kadar gelişen milliyetçilik ve milliyetçiliğin akımının son durumu hakkında geniş bilgi verdi. İlgi ile izlenen konferansa Balıkesir Üniversitesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. Salim Çonoğlu, yazarlar Metin Savaş, Abdullah Mollaoğlu, Haluk Doğan, Alperen Ocakları Başkanı Mesud Selim Erden, akademisyenler ve çok sayıda dinleyici ilgi ile izledi.
(HT

20.05.2017 11:23:45 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Balıkesir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Balıkesir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.