Son Dakika
19 Haziran 2017 Pazartesi, 11:16 | Güncelleme:
Tarladan şairliğe giden yol
Tarladan şairliğe giden yol
- Emirdağlı şairin 'Türküler Ağıda Döndü' isimli 3. kitabı yayınlandı

(Fotoğraflı)

ESKİŞEHİR (İHA) - Geçimini tarlada yevmiyeli çalışarak sağlayan Emirdağlı şair Hülya Ekşi'nin 'Türküler Ağıda Döndü' adlı üçüncü şiir kitabı yayımlandı.
Şair Hülya Ekşi'nin yayımlanan ''Türkiye'm Türkülerde'' ve ''Köprü'' adlı şiir kitaplarının ardından 'Türküler Ağıda Döndü' isimli kitabı da yayımlandı. Şiirlerinin çoğunu türkü olarak kaleme aldığını ifade eden Ekşi, şiir kitabı ile ilgili "Emirdağ ilçesine bağlı Yeniköy köyünde fakir bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldim. Maddi imkansızlıklar nedeniyle liseye gidemedim. Köyümüzdeki tarlada çalışarak ekin ektim. Tarlada çalışırken duygulanarak şiirler yazmaya başladım. Yazdığım şiirleri toplayarak Eskişehir'de kitaplaştırdım. Okuma hayatım ortaokulla sınırlı kaldığı için, okumaya olan ilgi ve isteğim hiç sönmedi. Elime geçen her türlü yazıyı, kitabı, gazeteyi ve özellikle şiir kitaplarını fırsat buldukça sık sık okudum. Yazdığım şiirlerin büyük kısmında türkü ezgisi vardır ve şimdiye kadar üç tane şiirim bestelendi. Eskişehir, günümüz şiirinde, ozan geleneğini sürdürebilme yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir" dedi.
Şair şiirlerinde; vatan, bayrak, toprak aşkının yanı sıra Anadolu'yu ve Anadolu kadınının duygularını da yansıtıyor.
(EA-KA)

19.06.2017 11:16:03 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Eskişehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Eskişehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.