Son Dakika
19 Ekim 2016 Çarşamba, 16:06 | Güncelleme:
Afyonkarahisar İl Koordinasyon Kurulu toplantısı

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

2016 yılının 4. ve son toplantısı, valilik toptanı salonunda Vali Aziz Yıldırım başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yıldırım, 2016 yılının son koordinasyon kurulu toplantısının gerçekleştirildiğini belirterek, il genelinde 4 milyar 17 milyon 540 bin 811 liralık proje olduğunu aktardı.

Afyonkarahisar'da en fazla yatırımı Devlet Su İşleri'nin yaptığını belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

"2016 yılı dördüncü dönem itibariyle 976 kamu yatırımı vardır. Bu yatırımların fiziki ve nakdi gerçekleşme oranı yüzde 60'dır. İlimizde yatırımcı kuruluşlardan en fazla yatırımı Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü yapmaktadır. 139 milyon 792 bin liralık yatırım yapan Isparta Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürlüğü'nü, 83 milyonluk yatırımla Milli Eğitim Müdürlüğü, 77 Milyonluk yatırımla ise Konya Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü takip etmektedir."

Kamu yatırımlarının sektörel dağılımına bakıldığında en fazla ödeneğin ulaştırma sektörüne ait olduğunu ifade eden Yıldırım, eğitim ve tarım orman sektörlerinin de ödeneklerden yüksek miktarda pay aldığını dile getirdi.

Açılış konuşmasının ardından toplantıya katılan yatırımcı kuruluşlar, yatırımları hakkında detaylı sunum yaptı.

Toplantıya, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Bölge Müdürleri ile mülki ve idari amirler katıldı.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Afyonkarahisar haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Afyonkarahisar Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.