Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

2017- 2018 sonbahar kış makyaj trendlerinde doğal makyaj, ışıltılı tenler, neon renkler ön plana çıkıyor. İşte daha çok cesur ve canlı renklerin hakim olacağı bir sezonun bizi karşıladığı sonbahar makyaj trendleri...

TAKMA KİRPİK

Sık ve uzun kirpiklerle gözlere derinlik katmak istiyorsanız bu sezon sizin sezonunuz! Takma kirpikler sayesinde yüzünüzün bütün ifadesini değişecek.

 METALİK RENKLER

Bu mevsimde metalik göz farları, metalik ojeler, rujlar çok trend. Kahve ve sarı tonlarındaki metalik falar, gözlerinizin daha canlı ve parlak görünmesini sağlayacak.

İKİ TONLU DUDAKLAR

90'lı yıllarda meşhur olan iki renkli dudaklar bu sene de revaçta. Bordo-kırmızı, kırmızı-pembe renk geçişleriyle dudaklarınızı daha da dolgun gösterebilirsiniz.

RENGARENK FAR VE EYELİNER'LAR

Makyajda cesursanız hoşunuza gidebilecek makyaj trendleri de mevcut! Mat renklerdeki mor, sarı, yeşil, turuncu, mavi farlarla tüm dikkatleri göz makyajınıza çekebilirsiniz.

KIZIL TONLAR

Kızıl ve kiremit rengi farlarla yaratılan dumanlı göz makyajı sayesinde kahverengi gözlerinize derinlik kazandırabilirsiniz.

DAĞINIK KAŞ

Doldurulduğu ya da boyandığı çok belli olan kaşlar sonbaharda yerini doğal kaşlara bıraktı. Taranmamış, dağınık kaşlar hem daha genç gösterip hem de canlı bir hava katıyor.

PARLATICILAR

Mat rujların aksine bu mevsim gloss'lar ve açık renkli dudak parlatıcıları oldukça moda! Ağır bir ruj yerine şeffaf dudak parlatıcısıyla günlük makyajınızı tamamlayabilirsiniz. 

AYDINLATICILAR

Islak bitişli fondötenler ve elmacık kemiklerini vurgulayan yoğun aydınlatıcılar sayesinde soğuk aylarda da yaz ışıltısını cildinize yansıtabilirsiniz.