Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 17 Aralık 2017 tarihinde uygulanan Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) soru ve cevapları adayların erişimine açıldı. Sınava katılan adaylar bir yandan da sınav sonuçlarını merak ediyor. Peki, YDUS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte YDUS soru ve cevapları...

2017 YDUS SORU VE CEVAPLARI

2017 YDUS soru ve cevapları 10 gün süreyle erişime açıldı. Sınava başvuran adaylar ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

YDUS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

YDUS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YDUS'a katılan adaylar heyecanla sonuçların açıklanacağı tarihi bekliyor. ÖSYM'nin belirlediği takvime göre 17 Aralık'ta gerçekleştirilen YDUS sonuçları 12 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak.

Adaylar sınav ve yerleştirme sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U N umaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav ve yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular aday lara tebliğ hükmündedir. Sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemi ni hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Siste mi sayfasından ulaşılmaktadır.