Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Merak Edilenler 2020 SSK, Bağ-Kur ve memur emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? - Merak Edilenler Haberleri

    SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerinin beklediği açıklama dün geldi. Milyonlarca emeklinin, "Emekli maaş farkları ne zaman ödenecek?" sorularının yanıtı Aile, Çalışma ve SosyalHizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklamaları ile yanıt buldu.

    Bakan Selçuk memur emeklilerininmaaş farklarının dün itibarıyla ödenmeye başlandığını açıklarken SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş farkları için de tarih verdi. İşteayrıntılar...

    2020 EMEKLİ MAAŞ FARKLARI NE ZAMAN YATACAK?

    Bakan Selçuk'un açıklamalarına göre, maaş farklarını SSK emeklileri 26 Ocak'a kadar, Bağ-Kur emeklileri de 25-28 Ocak tarihleri arasında alacak.

    REKLAM

    EMEKLİ MAAŞLARI 2020 YILI ZAM ORANI NE KADAR?

    2019’un ikinci yarısında tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yüzde 6.49 arttı. Böylece memur ve emeklilere ocakta alacakları yüzde 4'lük zamma ilave olarak 1.49 puan enflasyon farkı ödenecek.

    Memur maaşları ve emekli memur aylıkları yılın ilk 6 ayında yüzde 5.49 oranında, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıkları da yüzde 6.49 oranında artırıldı.

    Haberi Hazırlayan: Ahmet Cirik
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ