Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Mersin Kazanlı Mahallesi’ndeki Kazanlı İlkokulu’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek ile diğer ilgililerin izlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sırasında 3’üncü sınıf öğrencileri dans gösterilerini sunmak üzere sahneye çıktı.

DHA'nın haberine göre, kısa süre sonra Okul Müdürü Zülfikar Tekin'in, kürsüdeki görevlinin yanına giderek konuşmasının ardından çocuklar müzik eşliğinde oynarken, bir anda müzik kesildi. Velilerin iddiasına göre, görevli öğretmenler çocukların sahneden çıkmasını istedi.

Çocuklar gözyaşı dökerken, anne babalar çocuklarını teselli etmeye çalıştı.

Çocukların kıyafetleri nedeni ile gösterinin yarıda kesildiğini öğrenen veliler duruma tepki gösterdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şimşek ise gösterinin yarıda kesilmesi talebinin bazı vatandaşlar ve muhtarlardan geldiğini ileri sürerek, 'O yaşta çocuklara ve eğitim ortamına uygun elbiseler değildi' dedi.

Eğitim-Sen Şube Başkanı Sinan Muşlu, yaşanların çok çarpıcı olduğunu ifade ederek, "3’üncü sınıf öğrencilerinin elbisesini müstehcen görebilecek bir zihniyet o ilçede Milli Eğitim Müdürlüğü yapıyor. 23 Nisan kutlamalarında öğretmenler, sergilenecek gösteriye uygun, çocuğun da heves duyacağı kıyafetler seçer. Hiçbir normal insanın aklına 3’üncü Sınıf düzeyi için müstehcenlik fikri gelmez. Çok sarsıcı ve gerici bir müdahale ve maalesef çocuklarımız bu zihniyete teslim edilmiş durumda" diye konuştu.